100 tips [llCfljiC bespnren Door een kookwekker te gebruiken, kookt u het eten niet langer dan edit nodig is en bespaart hierdoor energie (gas, elek- triciteit). uit100 AllerHaiiides 91. Pancrcn met smaak R0er ver se of gedroogde kruiden door het ei ol de paneermeel waarmee u gaat paneren. 99. 'Boter' geworden slagroom Net iets te 92. Bouillon klaren Zelfgemaakte bouillon, die nodig is voor bijvoorbeeld heldere soep, klaren (helder maken) doet u zo: splits twee eieren. Voeg de eiwitten en de gekneusde ei- erschalen aan de koude, ontvette bouillon toe. De bouillon onder voortdurend roeren aan de kook brengen, een kwartier- tje van vuur af laten staan en vervolgens door een theedoek of kaasdoek zeven. 95. Houdbaarheid van gelatine 94- Olijven langer lekker Overgebieven ohj- 98. Te dikke of joist te dunne SOUS? Een te dikke saus maakt u dunner door er al roerend wat melk, bouillon of ander vocht door te roeren. Een te dunne saus wordt dikker door er een papje van koud water vermengd met aardappelmeel door te roeren (bij een heldere saus) of een papje van koud water vermengd met mai'zena (voor een ondoorzichtige saus). Roer dit pap je bij de zachtkokende te dunne saus en laat de saus even doorkoken. 100. Aromatisch paneren Ms u door losge- 95- VltES Op (HI](It Wilt u eens een bijzonder stukje vlees dat u niet in het standaard- assortiment van uw AH-vvinkel aantreft? Dan kunt u het bestellen via de Vleesbestelser- vice van AH. Bij de vleesbedieningsafdeling of bij de vleesvitrine zijn bestelformulieren verkrijgbaar. U kunt uw bestelling dan in de regel binnen 24 uur afhalen. 97- Tot ill Ac pillltjCS Bij langer haar dat van boven snel vet is en aan de punten droog aanvoelt, is het beter een creme- spoeling voor droog haar uitsluitend op de uiteinden aan te brengen. lang geklopte slagroom wordt een soort boter. U kunt hem dan echter nog prima gebruiken. Wat dacht u bijvoorbeeld van een lekker sneetje kren- tebrood besmeert met deze wel heel bijzondere 'room'boter? Ook een cake bakken kan heel goed met deze 'boter'. Weeg de geslagen room precies af en vul het eventueel ontbrekende ge- wicht aan met gewone boter. Gelatine is lang houdbaar (zeker 1 jaar). Bewaar de geopende verpak- king in een trommel op een droge plaats en niet in de buurt van sterk ruikende produkten. ven kunt u het best bewaren in een goed afsluit- baar koelkastdoosje. Druppel er een beetje olijf- olie bij en bewaar ze in de koelkast. Zo blijven ze langer goed. klopt ei een scheutje cognac, vieux (slijter) of sherry roert, krijgt uw gepaneerde gerechtje een verrassend smaakje. pagina 12

Allerhande | 1993 | | pagina 156