100 tips m'Hoo 22. Cyclamen op liun mooist Vijf vuistregels om lang ple- zier te hebben van een cyclaam: 1. Nooit in de voile zon zet- ten. 2. Een maal per dag klein scheutje water geven. 3. Uit- gebloeide bloemen met draaibeweging uit de knol trekken. 4. Een maal per week plantenvoeding geven. 5. Beslist niet te nat houden. 2t\. bniclen zondee vet Groot vlees, een kip of 25. SflUf [team of ceeme fealche? De basis van sour cream is room met een vetgehalte van 20%; bij creme fraiche is dat room met een vetgehalte van 35%. Creme fraiche kan voor gebruik even worden losgeklopt en bovendien, net als slagroom, worden stijfgeklopt. Het wordt vooral gebruikt om warme sauzen en ge- rechten een romige smaak te geven. Sour cream kunt u niet stijf- kloppen en gaat schiften bij verhitting; het is daarom alleen ge- schikt voor koude sauzen en gerechten. 27. IVflt is linalzuur? Linolzuur, de bekendste van de meervoudig onverzadigde vetzuren, hoort tot de zogenaamde essentiele vetzuren. Dat wil zeggen dat we ze nodig hebben bij de opbouw en instandhouding van de lichaamscellen. Dieet- margarine en plantaardige olien bevatten onder andere linolzuur. 26. Ananas schillen vaarstukjes i. Ananas in 2u. SteVilje champignons Champignons nemen veel vocht op. Was ze dus liever niet, maar veeg ze schoon met keukenpapier of een zacht bor- steltje. Zo blijven ze steviger, smakelijker en bakken ze mooier bruin. AueiHmd is 21. Soep Hit blik Soep uit 111ik hoeft alleen maar verwarmd te worden. Door koken gaat de smaak achteruit en bestaat de kans op aanbran- den. Maak het blik in een keer op; restjes bewaren en opwarmen is met 't oog op be- derf niet aan te raden. 2J. BrOOd MVrieien Brood dat relatief veel water bevat, zoals Limburgs desembrood en Allinson, kan bij invriezen enigszins van structuur verande- ren, wat de smaak niet ten goede komt. Broodsoorten met minder water lenen zich goed voor invriezen. vis kunt u zonder vet in een braadzak in de oven braden. Zorg dat de zak de ovenwanden of warmte-elementen niet kan raken. lengte halveren. 2. Beide helften in lengte nog- maals halveren. 3. Hout- achtige kern verwijde- ren. 4. Vruchtvlees van schil lossnijden en eventuele 'ingroeisels' verwijderen. 5. Vrucht vlees in stukjes snijden. pagina 4

Allerhande | 1993 | | pagina 148