De nieuwe zachtheid van Tfempo maakt 'n einde aan rode neuzen. Tfempo. Sterk als altijd, zachter dan ooit, Wat is geklaarde boter Kunnen AH Diepvrieszakjes in de magnetron Wat is parelmoerglans op vleeswaren Hoe kan van hazelnoten het bruine vliesje wor den verwijderd? r NIEUW VOOR IN DE MAGNETRON THE AMERICAN HOT DOG krop als voor het Allinsonbrood. Ze worden allebei gemaakt van o.a. fijn volkorenmeel en 80% water. Hierdoor zijn de beide broodsoorten voedzaam en toch lichtverteerbaar en bevatten ze, ten opzichte van andere brood soorten, een laag vetgehalte (0,5 gram per 100 gram brood). Het verschil zit "m meer in het uiterlijk: korte krop is korter en hoger dan een gewoon brood. In een recept lees ik wel eens dat je geklaarde boter moetgebrui- ken, zonder enige uitleg wat dit dan eigenlijk is. Weet u dat mevr. c. TE C. Geklaarde boter kan vrij hoge temperaturen verdragen zonder donker te worden of te verbran- den. Dit komt door het water en de melkbestanddelen uit de boter te verwijderen, zodat alleen het vet overblijft. Geklaar de boter maakt u als volgt: smelt minstens een half pakje roomboter in een steelpan en laat deze zonder te roeren smel- ten. De boter moet geel blijven. Draai het vuur uit en laat de vaste stoffen even bezinken tot de boter helder is geworden. Schep het schuimlaagje eraf en giet de heldere massa voorzich- tig over in een kommetje. Geklaarde boter stolt na af koe- ling en kan in de koelkast ca. 2 maanden bewaard worden. Ik gebruik altijd blauwe diep vrieszakjes van het AH merk. Het is handig ingevroren gehakt met zakje en al in de magne tron te ontdooien. Zijn de AH Diepvrieszakjes hier tegen bestand? MEVR. F. TEL. De diepvrieszakjes kunnen geen hoge temperaturen verdragen, daarom adviseren we het te ont dooien produkt uit het zakje te nemen en over te doen in een schaal of op een bord, afgedekt met AH Magnetronfolie, en dan in de magnetron te zetten. Het valt me op dat op vlees waren soms een parelmoerglans ligt. Ik zie dat bij onverpakte, maar ook bij voorverpakte vleeswaren, met name bij bacon en rookvlees. Ik zou graag wil- len weten hoe dit kan. DHR. S. TES. Vleeswaren, met name Coburger ham, runderrookvlees en bacon kunnen wel eens een zachte parelmoerglans vertonen. Dat komt door de speciale bereidings- wijze van deze vleeswaren, het zogenaamde 'droogzouten'. De vleeswaren worden ingewreven met een droog mengsel van zout en kruiden. Door deze methode verandert de structuur van het vlees enigszins, waar- door licht onder een bepaalde hoek wordt weerkaatst en u een parelmoerglans waarneemt. Droogzouten geeft het vlees zijn specifieke smaak, kleur, houd- baarheid en stevigheid. Ik heb hazelnoten gekocht. Voor garnering van een taart wil ik de blanke noot gebruiken. Hoe kan ik het bruine vliesje ver wijderenI MEVR W. TE V. Het is niet eenvoudig om zelf de vliesjes eraf te krijgen, maar we hebben een paar tips voor u waarmee het waarschijnlijk wel lukt. U kunt de hazelnoten ca. 10 a 15 minuten licht verwarmen in een niet al te hete oven (onge- veer 150 °C). Na het afkoelen kunt u het vliesje verwijderen door de noten tussen de handen te wrijven. Zo schuurt u als het ware het vliesje eraf. Als u een magnetron hebt dan brengt u voor 50 gram hazelnoten 2 dl water aan de kook. Voeg de hazelnoten toe en verwarm ze ca. j/2 a 1 minuut op vol vermo- gen (700 Watt). Hierna doet u ze in een zeef en spoelt ze af onder koud stromend water. Het vliesje kan nu worden verwijderd. mm Nieuw Nou< Zachter dan Plus doux que joi Het nieuwe zakdoekje van Tempo is nu nog zachter. Dankzij het unieke duo- vezel-systeem heeft elk van de vier lagen korte wollige vezels en lange sterke vezels. Dus... vanaf nu is het dankzij Tempo, eindelijk feest voor rode neuzen. America for 2,25 a day Nieuw in Nederland: de hot dog zoals de Amerikaan "m graag eet. Mr. Casey's American Hot Dog is een zacht, wit broodje met een topkwaliteit worstje zonder vel. Doe'm dertig seconden in de magnetron: klaar! In de USA eten ze'm gewoonlijk met mosterd en ketchup. En liefhebbers willen daar nog wel eens een rauw of gebakken uitje bij doen. Wie van pittig houdt, doet er currysaus op. En de kinderen smullen ervan met mayonaise. Culinaire tip: probeer Mr. Casey's American Hot Dog eens met wijnzuurkool of met wat chili con carne. U weet niet wat u proeft! AllerHande 135

Allerhande | 1993 | | pagina 137