INZAMELING EENMALIG GLAS OP SCHEMA ZUIVELACTIE MET SUSKE EN WISKE BOODSCHAPPENNIEUWS VAN ALBERT HEIJN SEPTEMBER 1993 Nieuw: gekruide kalkoenkotelet Nieuw: puur boerenroomijs Nieuws voor liefhebbers van aparte snoepjes Glutenvrij dieet smakelijk en gevarieerd Volgens de stichting Promotie Glasbak kan 1992 worden gezien als een goed jaar voor de glasinzameling via de glas bak. De glasbak zet de stijgende inzameling van glas onvermin- derd voort Vorig jaar werd 73% van de totale hoeveelheid een- malig glas via de glasbak geretourneerd. In 1992 verzamelden de Nederlandse consumenten ruim 328.000 ton eenmalig glas in de glasbakken en -bollen. Gezien behaalde resultaten in de afgelopen jaren (de glasinzameling steeg ruim 18%)zijn de verwachtingen voor de komende jaren zeer positief. Volgens de Stichting Promotie Glasbak is men goed op weg om de doelstelling van het Convenant Verpakkin- gen te halen. Hierin staat dat in 1995 80% van al het eenmalig glas moet worden verzameld. Wilt u meer weten over het recyclen van glas, dan kunt u voor informatie schrijven naar: Stichting Promotie Glasbak, Postbus 262,2260 AG Leidschendam. Lekker op de barbecue, onder de grill of gebak- ken in de koekepan: AH Ge kruide kalkoenkotelet. Op een schaaltje liggen vier kotelet- ten, die gekruid zijn met paprikapoeder. Thuis hoeft u ze alleen nog maar bruin en gaar te bakken. AH Gekruide kalkoen kotelet, 4 stuks, ca. 500 G Bertha I echt boerenroom ijs vanille is gemaakt van natuurlijke ingredienten, zoals verse melk, verse room en bourbonvanille. En dat proeft u. Bertha is ge- garandeerd van biologische herkomst en bereiding. De garantie voor de biologische kwaliteit krijgt u van het SKALcontrolezegel op de verpakking. Bertha I echt boeren- ROOMUS VANILLE, 750 ML Bij het openen van het zak- je Tyrkisk Peber van Pe- relly komt de geur van sal- miak u tegemoet. Dit Deense snoepje heeft een zachte vul- ling met een pittige salmiak- smaak en maakt dit snoepje tot iets bijzonders. Robs vruchten jelly banana tops smaken naar bananen met een fris-zuur suikerlaagje eromheen. Een specialiteit op basis van suiker, gelatine en natuurlijke kleurstof. Perelly Tyrkisk Peber, 150 g Robs vruchten jelly banana tops, 175 G Deze maand start AH weer een zuivelactie met Suske en Wiske in de hoofdrol. Vanaf 20 September tot en met 20 november '93 vindt u op de pakken AH Zuivel (behalve op de een en de halve liter verpakkingen van AH Voile en AH Halfvolle melk, de AH Slagroom en de Suske en Wiske kinderkwark) een actiezegel. Met een voile spaarkaart (10 zegels) en een bijbetaling van 6,95 kunt u aan de kassa betalen voor een set borden of schaaltjes met Suske en Wiske of fruitmotieven. U kuntkiezenuit: Een set van 2 kleine borden of 2 schaaltjes met Suske en Wiske motief. Een set van 2 grote borden, 2 kleine borden of 2 schaaltjes met ff uitmotief. De borden en schaaltjes vindt u in een display in de winkel. U kunt de voile spaarkaart, tot en met 4 december '93, ook inwisselen voor 1,- contant Onder de merknaam Glutafin staan vijf glu- tenvrije produkten bij de dieetprodukten in de winkel: uiitte bakmix, bncine bakmix, biscuits, crackers en macaro- nispiralen. Mensen die over- gevoelig zijn voor gluten (dit is een eiwit dat voorkomt in de graansoorten tarwe, rog- ge, haver en gerst) kunnen met de produkten van Gluta fin lekker en gevarieerd glu tenvrij eten. Met de bak- mixen kan niet alleen brood worden gemaakt, maar ook koekjes, cake, pannekoeken, pizza's of oliebollen. Boven- dien kan de mix worden ge- bruikt als bindmiddel in bij- bakmk, 500 g; biscuits, 200 g; crackers, 200 g of voorbeeld sauzen. De bis cuits smaken lekker bij de thee of koffie en zijn ook ge- schikt als taartbodem. De cracker is een smakelijke broodvervanger, die ook goed smaakt met pate of salade bij een drankje. De macaronispiralen zijn prima te verwerken in pastare- cepten. Voor meer informatie en/of recepten kunt u con tact opnemen met Nutricia Consumentenservice, tel.: 06 - 0222626 (gratis). Glutafin witte of bruine ah actueel 5 Glutafin MACARONISPIRALEN, 250 G

Allerhande | 1993 | | pagina 97