WIN NU EEN VAN DE KLASSIEKERS Kan een uitgelopen aardappel nog worden gegeten? Hoe voorzichtig moetje zijn met kaas die iets beschimmeld is Hoe voorkom je dat rozijnen bij het bakken naar de bodem zakken? De AH Alaska visfilet is Pollock; ook wel geschreven als Pollack of Pollak. De Pollock, die behoort tot de familie van de kabeljauw, wordt gevangen in de Beringzee en de Golf van Alaska. Hij is iets kleiner dan de kabeljauw; het vis- vlees is mager en heeft een stevige structuur. Pollock kan op precies dezelfde manieren worden bereid als kabeljauw. Ik bewaar de aardappels altijd in het gootsteenkastje. Doordat ze deze keer wat langer zijn blijven liggenzijnze gaan spruiten. Kan ik ditgewoon wegsnijden en de aardappels nog eten? DHR M. TE V. Aardappels moeten worden bewaard op een koele, donkere en droge plek. Misschien is het beter de aardappels niet in het gootsteenkastje te zetten, omdat deze plek mogelijk te warm is. Omdat de aardappel in principe een voedingsknol is voor de nieuwe aardappelplant, onttrekken de spruiten voedings- stoffen aan de aardappels. Hoe- wel de aardappels wat zachter zullen zijn geworden en ook de smaak enigszins achteruit zal zijn gegaan, kunt u ze, na de spruiten goed weggesneden te hebben, nog wel eten. Op gewone Hollandse kaas groeit na enige tijd bewaren wel eens schimmel. Nu zegt de een dat je de kaas meteen moet weg- gooien, terwijl een ander zegt dat je de kaas rustig kunt eten, omdat je Brie en Roquefort ook met schimmel eet. Wie beefier nu eigenlijk gelijk MEVR V.D. TED.H. Er is een verschil tussen schim- melgroei op Hollandse kaas en schimmels op Brie en Roquefort. De schimmelculturen op Brie en Roquefort (en andere schimmel- kazen) zijn speciaal gekweekte schimmels die aan deze kazen hun specifieke smaak geven. Het gaat hier uiteraard om eet- bare schimmels, die niet schade- lijk zijn voor de gezondheid. Schimmel op Hollandse kaas is echter iets anders, namelijk een vorm van bederf door groei van een ongecontroleerde, wilde schimmel. Als u deze schimmel tegenkomt op plakjes kaas dan moet het produkt worden weg- gegooid. Zit er schimmel op een groot stuk kaas, dan kunt u het beschimmelde stuk wegsnijden. U moet er dan wel op letten dat u het aangetaste stuk zeer ruim wegsnijdt, zodat u er zeker van bent dat er niets is achter- gebleven. Als ik een rozijnencake heb gebakken, ben ik steeds opnieuw teleurgesteld als blijkt dat de rozijnen weer naar de bodem zijn gezakt. Ik droog de rozijnen na het wassen altijd goed af en vaak bestrooi ik ze ook nog met blaem. Heeft u een tip om het zakken van rozijnen te voor- komen MEVR V.d. L. TE W. Om uit te leggen hoe u het zakken van rozijnen in een cake kunt voorkomen, moeten we eerst even iets uitleggen, namelijk de warme en koude methode voor het maken van cakebeslag. Bij de warme methode wordt de boter eerst gesmolten en verhit, terwijl bij de koude methode de boter op kamertemperatuur met de suiker en eieren tot een zalf- achtige massa worden geroerd, waarna de bloem erdoor wordt gezeefd. De koude methode, die een wat steviger deeg geeft, wordt aangeraden voor rozijnen cake. Pas op het allerlaatste moment schept u voorzichtig de rozijnen erdoor, waarna de cake direct in de goed voorverwarmde oven wordt geplaatst. We hopen dat u de volgende keer meer succes hebt. Storck Chocolade Riesen is een heerlijke lekkernij met een rijke historie. Daarom kun je nu bij Storck Chocolade Riesen een echte 'classic' winnen, een 20 cm grote miniatuur van de Ford Pickup. Je hoeft alleen maar de onderstaande slagzin af te maken. Een deskundige jury beloont de 222 origineeiste inzendingen met zo'n prachtige Ford Pickup. Vul de bon in, knip'm uit en stuur de bon met een streepjescode van Storck Chocolade Riesen op in een voldoende gefrankeerde envelop. Laatste inzenddatum: 31 december!993. Storck Chocolade Riesen is voor mij Naam: Adres: Alleen prijswinnaars krijgen bericht.Overde uitslag kan niet gecorrespondeerd worden. Postcode:Woonplaats: Opsturen naar Storck Chocolade Riesen, Postbus 73, 3870 CB Hoevelaken. AllerHande 89

Allerhande | 1993 | | pagina 89