Verse gehaktballen Onlangs verschenen Wat is een charlotte russe? TEST UW KOOKKENNIS Kijk op joules ken color ice n Titel: Kijk op joules en calorieen Door: Nicoline Duinker-Joustra Uitgeverij: De Toorts Prijs: t 9,90 ISBN: 90-6020-393-3 Onlangs is de elfde (herziene) druk verschenen van deze handige gids, waarin op alfabetische volgorde allerlei voedingsmiddelen met hun voedingswaarde staan aangegeven. Bij elk produkt leest u hoeveel Calo rieen, eiwitten, vetten en koolhydra- ten het bevat. Wat deze gids zo han- dig maakt, is het jfeit dat de hoeveel- heden per produkt berekend zijn naar 'de maten' die u in de keuken of op tafel dagelijks gebruikt (zoals 1 eedepel, 1 bord, 1 verpakking). Het boek is bestelbaar via de boek- handel. Het is altijd weer even span- nend: komt uw zeifgemaakte pudding mooi en heel uit de vorm? Met een van deze rips lukt het voortaan altijd! De puddingvorm zo kort mogelijk voor het vullen omspoelen met koud water. Van tevoren de pudding vorm heel licht invetten met een kwastje (zonnebloem)olie. Vlak v66r het storten de puddingvorm even in een bak met heet water zetten. Titel: Blue Band Kinderkookboek Samengesteld door: Blue Band ISBN: 90-71356-124 Telefonische informatie over bestelwijze: 0104394511 Blue Band KINDER KOOK- BOEK Antwoordmogelijkheden Q Een Italiaans nagerecht van laagjes cake (of lange vingers) gedrenkt in rum, afgewisseld met gedroogde vruchtjes en banketbakkersroom. De bovenste laag wordt afgedekt met stijfgeklopte slagroom. 0 Romige rijstebrij die tot een luchrige, zoete pudding wordt omgetoverd door de toevoeging van Franse vrucht jes en stijfgeklopte slagroom. 0 Een klassiek nagerecht, bestaande uit een wand van lange vingers met binnenin een luchrige bavarois. De lange vingers worden bijeen- gehouden door een gestrikt lint. Oplossing op bladzijde 90.) In de vleeskoelvitrine van AH kunt u ze vinden: bruin en gaar gebraden gehaktballen, per twee of vier stuks voorver- pakt. De gehaktballen zijn gemaakt van half-om-half gehakt en gekruid met onder andere gehaktkruiden, zout en peper. De gehaktballen zijn snel op te warmen in oven of magnetron. Wilt u eens een 'ongewone' gehaktbal bij de warme maaltijd? Snijd dan elke gehaktbal twee keer door, doe er twee ringen ananas met wat geraspte kokos tussen en prik de Hawai'-gehaktbal vast met een sateprikker. Daarna bereiden volgens gebruiksaan- wijzing op verpakking. De gehaktballen zijn ook los bij de bediening verkrijgbaar. Voor kinderen van acht tot ongeveer veertien jaar heeff Blue Band een kinderkookboekje uitgebracht. Het kookboekje bevat allerlei lekkere recepten van smakelijke soepen tot en met verrukkelijke toetjes. De recepten worden stap-voor-stap aan de hand van leuke illustraries uitge- legd. Het resultaat van de recepten is op foto's afgebeeld. AllerHande 7

Allerhande | 1993 | | pagina 7