Coq - au -vht biere VERSCHILLENDE GEDROOGDE peulvruchten 30 minuten gaar. Peulvruch ten koken in de magnetron is niet echt aan te raden, ook al omdat het meestal om grote hoeveelheden gaat. Wilt u eens iets anders en hebt u de tijd, maak de peul vruchten dan eens klaar in de oven. Laat de geweekte peul vruchten in een zeef uitlek- ken, maar vang het weekwater op. Doe de peulvruchten met ui, blokjes spek, plakjes knof- Bruine bonen look, kruiden en olijfolie in een ovenschaal. Voeg toma- tensap en zoveel opgevangen weekvocht toe, dat de peul vruchten onder staan. Dek de schaal af en laat de peulvruch ten in een voorverwarmde oven van 200 °C of gasoven- stand 4 in ca. 3 uur gaar wor- den. Voeg eventueel tussen- tijds extra water toe. Een restje gekookte peulvruchten kunt u de volgende dag verwerken tot een lekkere (maaltijd)salade. Heerlijk met een pittige vinaigrette en uitgebakken spekjes. De juiste hoeveelheid Op hoeveel peulvruchten u per persoon moet rekenen, hangt af van het gerecht. Peul vruchten bevatten zoveel eiwit en koolhydraten dat ze zowel vlees als aardappels kunnen vervangen. Reken op 75 gram gedroogde peulvruchten per persoon. Verwerkt u ze in een eenpansgerecht, waarin ze ook de aardappels vervangen, dan kunt u wel 125 gram per per soon nemen. Edn pak van 500 gram is dan voldoende voor vier personen. 500 Gram gedroogde peulvruchten geeft na het koken ca. 1 lh kilo gekookte peulvruchten. Naast eiwitten en koolhydraten bevatten gedroogde peul vruchten ook veel vitamine B en ijzer. Een portie gekookte peulvruchten (uitgaande van 125 gram gedroogde peul vruchten) leveren ca. 340 Calorieen op. Hoe bewaren? Bewaar gedroogde peulvruch ten in de verpakking op een droge, donkere en koele plaats. Doe een geopend pak over in een goed afgesloten trommel. In principe zijn gedroogde peulvruchten maximaal 1 jaar houdbaar, maar het is lekkerder om elk jaar peulvruchten van de nieu- we oogst te kopen. AllerHande 77

Allerhande | 1993 | | pagina 77