Wat is fillodeeg? Nieuwtjes, tips en wetenswaardigheden, voor u verzameld door de redactie van AllerHande. KLEUR IN UW NAJAARSTUIN AllerEerst Op de bloemen- en plantenafdeling van AH kunt u nu terecht voor kleine coniferen, hees- ters en heideplanten. Daarmee kunt u ook in het najaar uw tuin kleurig houden. September is de maand bij uitstek om ze te planten. Voor bovenstaande planten geldt: schep een kuil in de aarde. Neem de plant of struik uit de pot en trek de wortels voorzichtig een beetje los. Zet ze in de kuil en vul de opening met aarde. Na het planten met ruim water begieten. 6 AllerHande Fillodeeg (fillo betekent blad) is flinterdun bladerdeeg. Vakantie- gangers naar Griekenland of Tur- kije kennen misschien het zoete gebak baklava dat ermee gemaakt wordt. Dit deeg is nu verkrijgbaar in de diepvries bij AH van het merk Easy Bakery. De verpakking bestaat uit ca. 12 vellen fillodeeg van ca. 20 bij 30 cm gerold op een karton. Fillo deeg is vooral geliefd door z'n luchtige en krokante structuur. Kleine loempia's, gevulde flapjes of buideltjes (hartig of zoet) of strudels kunnen er uitstekend mee gemaakt worden. 3. Knip nu elke helft tussen poot en borst in twee gelijke stukken. Wildscharen zijn te koop in goed gesorteerde huishoudelijke artikelenzaken Prijs vanaf 12,95. De wildschaar is een praktisch hulpmiddel bij het in porties verdelen van wild en gevogel- te. Een kip in vier stukken knippen bijvoorbeeld, dat doet u als volgt. 1. Knip vanaf de nek door het borstbeen de kip in de lengte doormidden. 2. Knip dan aan de andere kant de kip doormidden, aan weerskanten van de rugge- graat.

Allerhande | 1993 | | pagina 6