m SAUS OP Z'N ITALIAANS Sugo (wat letterlijk saus betekent) Italiano is de nieuwe pastasaus van het AH merk, verkrijgbaar in drie smaken: kruiden, pikant en champignon. De pastasaus wordt gemaakt in Italie, volgens Italiaans recept en met Italiaanse ingredienten. De bakermat van de nieuwe pastasauzen Sugo Italiano van het AH merk ligt in het dis trict Emilia Romagna, in het centrum van Italie, dichtbij de stad Parma. De bewoners van Emilia Romagna staan bekend om hun goede smaak. Van oudsher weten ze goede com- binaties te maken van wat de vruchtbare akkers hen bieden. Dit komt tot uitdrukking in de vele regionale specialiteiten, die de landsgrenzen hebben overschreden. Denkt u maar eens aan Mortadella (een worstsoort), Parmaham en salami. En zelfs de Parmezaan- se kaas, misschien wel de beroemdste kaas ter wereld, is een origineel produkt uit Emilia Romagna. In deze streek heeft Albert Heijn de originele Italiaanse pastasaus ontdekt. Stukjes tomaat vormen de basis Vruchtbare, glooiende akkers vol tomatenplanten strekken zich uit random de fabriek waar de pastasauzen worden gemaakt. Voor de sausmakers is het belangrijk om dichtbij de tomatenakkers te 'wonen', want gedurende het groeisei- zoen inspecteren zij de vruch- ten met grate regelmaat. Een goede pastasaus valt of staat met de kwaliteit van de toma- ten. Na de pluk in augustus of September worden de zonge- rijpte tomaten direct naar de fabriek gebracht, waar ze na een eerste wasbeurt gecontro- 60 AllerHande

Allerhande | 1993 | | pagina 60