Over scharrelen, onze Franse scharrelkip en onze Loue-scharrelkip. Er zijn tegenwoordig steeds meer mensen die wel van een lekker stukje kip houden, maar alleen als dat stukje op een kipvriendelijke manier is verkregen. En vriendelijk zijn voor een kip betekent dat je hem (of haar, want striktgenomen is een kip natuuriijk een mevrouwj uitgebreid de gelegenheid geeft om te scharrelen. De kip - deftiger gezegd het huishoen en nog deftiger gezegd de Gallus domesticus - heeft het scharrelen, bij wijze van spreken, uitgevonden. En scharrelen is voor hem wat uitgaan met de baas is voor de hond en gezellig spinnen is voor de poes.. het absolute einde. Nu weten we dat al lang en daarom zijn er ook al lang scharrel- kippen te koop. Ook bij Albeit Heijn. Maar wat eigenlijk precies "scharrel" is en wat niet, daarover kan misverstand bestaan. En om die misverstanden definitief uit de wereld te helpen heeft de EEG strenge scnarrel-voorschriften opgesteld. Aile kippehouders en alle winkels die kip verkopen hebben zich daaraan te houden. En denk erom: alle kippen ook. Voor de controle zorgt de "Internationale Scharrelvlees Controle". Als f/J I, u het merkje van dit controle-instituut op een verpakking ziet weet u dus dat er een kip in zit /jj die echt heeft gescharreld. Zoals bijvoorbeeld de scharrelkip die u in onze winkel zult kip! Nee, onze scharrelkip is EEG-categorie D, wat staat voor: dat onze kip niet aileen heeft "•- gedurende een groot deel van z'n aantreffen. Dat is niet zomaar een scharrel- afkomstig uit Frankrijk en behoort tot de "Boerderijkip met uitloop". En dat betekent kunnen scharrelen, maar dat hij ook nog - leven - toegang heeft gehad tot een uitloop- ruimte in de vrije lucht. Dat is pas scharrelen, vindt u niet? Nu is er altijd kip boven kip. En scharrel boven scharrel. Ook in onze winkel. Waar u behalve onze scharrelkip D ook nog steeds onze andere Franse scharrelkip kunt vinden. De Loue-kip, afkomstig uit de streek random de plaats Le Mans. Een plaats die vanouds om z'n uitstekende kippen bekend is. De Loue-kip heeft wat je noemt een "luxe" leven achter de rug. Hij behoort tot de EEG-categorie "Boerderijkip met vrije uitloop". Wat betekent dat-ie in alle vrijheid is opgegroeid, met onbeperkte ruimte, lekker tussen de bomen in het malse gras. Daarbij kon hij zich voeden met natuurlijke granen, aangevuld met mai's, soja en vitaminen. U begrijpt natuuriijk dat de Loue-kip wat duurder is dan z'n soortgenoten. Maar u krijgt dan ook een heerlijk stukje kippevlees voor uw geld. Vol en rijk van smaak. ra

Allerhande | 1993 | | pagina 56