GEPOFTE AARDAPPEL MET FETAEN OLIJVEN (bijgerecht, 4 personen) 8 kruimige aardappels (a 150 g), 3 bosuitjes, 1 stevige tomaat, 10 zwarte olijven zonder pit, 21/2 eetlepel boter of margarine, 2 eetlepels basilicum (diepvries, Iglo), 100 g feta, zout, (versgemalen) zwarte peper, keukenpapier, aluminiumfolie Voorbereiden: Aardappels onder koud stromend water goed schoonboenen en droog- deppen met keukenpapier. Bosuitjes schoonmaken en in ringetjes snijden. In pan ruim water aan de kook brengen. Tomaat inkruisen, enkele seconden onderdompelen in kokend water, onder koud stromend water afspoelen en ontvelle|i. Tomaat halveren, vocht en pitjes verwijderen en in kleine stukjes snijden. Olij ven in plakjes snijden. In koe- kepan xk eetlepel boter verhit- ten. Bosui ca. 2 minuten zachtjes bakken. Overdoen in kom. Tomaat, olijven en basi licum erdoor roeren. Feta erboven verkruimelen en erdoor scheppen. Bereiden: Oven voorverwar- men op 175 °C of gasoven- stand 3. Aardappels met 2 tegelijk in aluminiumfolie ver- pakken. Op rooster in midden van oven aardappels in ca. 45 minuten gaar poffen. Aardap pels uit folie nemen en in lengte kapjes eraf snijden. Met theelepel aardappels, boven kom met fetamengsel, voor 2/3 deel uithollen. Kruim luch- tig erdoor scheppen. Mengsel op smaak brengen met zout. Rest van boter in 8 stukjes verdelen en in uitgeholde aardappels leggen. Aardappels hoog opvullen met fetameng sel. Bestrooien met peper. Gevulde aardappels ca. 10 minuten in oven terugzetten. Uit oven op schaal leggen. Serveren met lamskoteletjes en ratatouille. Voorbereiden: ca. 15 minuten Bereiden: ca. 1 uur en 15 minuten Prijsp.p.: ca. f 1,75 Bevat per eenpersoonsportie: 345 Calorieen vet 11 g- eiwit 10 g- koolhydraten 52g TIP U kunt de 8 aardappels 00k in de magnetron gaar poffen. Prik enkele gaatjes in de drooggedepte aardappels en leg ze in een cirkel op een stuk wit keukenpapier in de magnetron. Verhit ze onafgedekt ca. 10 minuten op vol vermogen (700 Watt). Verpak de aardappels in aluminiumfolie of in een schone keukenhanddoek en laat ze nog ca. 10 minuten nagaren. AllerHande 51

Allerhande | 1993 | | pagina 51