ZEER KRUIMIGE AARDAPPELS Zeer kruimige aardappels of 'afkokers' zijn zo kruimig dat ze na het koken uit elkaar kunnen vallen. Eigenheimcr, Irene en het nieuwe ras Likaria zijn voorbeelden van zeer kruimige aardappelrassen. U kunt ze koken of er puree van en daarna afgiet. Zeer kruimi ge aardappels moet u vlak voor ze gaar zijn afgieten en op een laag vuurtje, zonder deksel, gaar en droog laten stomen. .Andere aardappelsoorten Naast de normale aardappel soorten en super aardappels die binnen de indeling vast, kruimig en zeer kruimig val len, zijn er in onze winkels nog andere aardappelsoorten verkrijgbaar. In de tijd van de 'nieuwe' aardappels zijn er van het eiland Cyprus en Malta de zeer vastkokende Opperdoeser Ronde. Ze zijn in veel AH- winkels verkrijgbaar. Ook de ecologisch geteelde aardappels vallen buiten de nieuwe inde ling. Er is een soort Eko-aard- appel verkrijgbaar van een algemeen gangbaar ras. Dat ras kan wel eens wisselen, maar meestal zijn het aardap pels van een vastkokende of kruimige soort. Aardappels en het milieu Het milieu-aspect van het telen van aardappels staat volop in de belangstelling. De intensieve aardappelteelt vormt een grote belasting voor ons milieu. Dit geldt vooral voor de oude aardappelrassen. Daarom worden er steeds meer nieuwe rassen ontwik- keld die minder mest en min der bestrijdingsmiddelen nodig hebben. Albert Heijn is bezig om in samenwerking met de telers en leveranciers van onze aardappels tot een 'gecontroleerde teelt' te komen. Deze teelt moet aan vastgelegde normen voldoen, zodat de belasdng van het milieu vermindert. Natuurlijk blijft een goede kwaliteit van de aardappels daarbij voorop staan. AlierHande 47

Allerhande | 1993 | | pagina 47