WITTE W I J N VOOR WARMEV-J AVONDEN Over de hele wereld worden geurige wijnen van de sauvignondruif gemaakt. Ook in de Bordeaux, W^N VAN DE MAAND bordeaux sauvmon De sauvignon blanc is de witte kwaliteitsdruif van de Bor deaux. Voor veel witte wijnen wordt hij gemengd met een of meer andere druivesoorten, zoals bijvoorbeeld de Semil- lon. Bij de Bordeaux Sauvig non, de wijn van deze maand, is dat niet gebeurd. Die bestaat voor 100% uit sauvig- nondruiven. Het resultaat is een zachtdroge witte wijn die naar bloemen, fruit en groen- ten ruikt. Juist door z'n milde smaak en vele aroma s is hij heerlijk om zo zonder iets erbij te drinken. Een ideale aperitief- en 'feestwijn'. Als tafelwijn komt hij tot z'n recht bij visgerechten. Verruk- kelijk bij een garnalencocktail of gerookte zalm, maar ook bij een salade met mango, meloen en rauwe ham en bij een dessert van (schape)kaas, appel en walnoten. Schenk de wijn koel, maar niet te koud, want dan verliest hij z'n geurigheid: zet de fles een uur voor gebruik in de koelkast. Chateau de Nivelle, Bordeaux Sauvignon 1992: f 6,95- Zolangde voorraad strekt. De sauvignon is een wereldreiziger Er zijn druivesoorten die heel typerend zijn voor een bepaalde streek en buiten dat gebied nau- welijks voorkomen. Bij de sauvig non is dat niet zo. Omdat van deze druif aangename wijnen gemaakt kunnen worden, is hij op heel veel plaatsen aangeplant. Niet alleen in de Bordeaux, maar ook langs de Loire, in het zuiden van Frankrijk, in Australie en in Nieuw-Zeeland wordt met de sauvignon gewerkt. In Amerika komt hij ook voor, vaak onder de naam fume blanc of blanc fume. Hoewel de kenmerken van de druif-waar hij ook groeit - deels bewaard blijven, zijn de wijnen steeds anders. Want niet alleen de druif, maar ook de bodem, het klimaat en de wijn- maker bepalen het uiteindelijke resultaat. Jong drinken Het aantrekkelijke van de Bor deaux Sauvignon zit hem vooral in z'n frisse aroma's. Als de wijn ouder wordt, zullen de fruitige geur en smaak afnemen. De wijn moet dus jong gedronken worden, een of twee jaar na de oogst. AllerHande 37

Allerhande | 1993 | | pagina 37