Het salmonella probleem COMBINEREN MET II Ay Kip en salmonellabacterien zijn de laatste tijd nogal in het nieuws. Alle reden voor AH om de vinger aan de pols te houden en druk uit te oefenen op de piuimveebedrijven om aan 'ketenbewaking' te doen. Keten- bewaking maakt het mogelijk het salmonellaprobleem bij de bron aan te pakken, doordat elke kip en elke stap van ei tot kip wordt geregistreerd. De herkomst van een kip is hierdoor te achter- halen en bij eventuele problemen kunnen maatregelen genomen worden. Ook thuis kunt u er veel aan doen om een eventuele besmetting te voorkomen. Leg kip en kipprodukten direct na aankoop in de koelkast en bewaar ze niet langer dan de 'te gebruiken tof-datum aangeeft. Hygienisch werken is belangrijk om 'kruisbesmetting' te voorko men. Leg bijvoorbeeld nooit gebraden kip op de plank waar- op u eerst de rauwe kip gekruid heeft. Was keukengerei dat met rauwe kip in aanraking is ge- weest liefst direct at in heet sop. En tensiotte: eet kip alleen door en door gaar gebakken, gebraden of gegrild. KIPPEBOUT MET PAPRIKA-PETERSELIESAUS jhoofdgerecht, 2 personen) 2 eetlepels biogarde roer, 2 theelepels kerriepoeder, zout, 2 kippebouten, 25 g boter of margarine, 1 ui, 1 grote groene paprika, 2 eetlepels olijfolie, 1 zakje verse peterselie (30 g), 75 g verse roomkaas met kruiden (a 125 g, AH), peper, 2 houten cocktailprikkers, keukenmachine Bereiden: In kom biogarde, kerriepoeder en zout door elkaar roeren. Langs 3 randen van kippebouten vel voorzich- rig lossnijden. Vel terugklap- pen. Kippevlees bestrijken met biogardemengsel. Vel terug klappen en vastzetten met cocktailprikker. In braadpan boter verhitten. Kippebouten in ca. 10 minuten rondom bruin bakken. Met deksel schuin op pan in ca. 25 minu ten zachtjes gaar braden. Intussen ui pellen en snippe- ren. Paprika schoonmaken, wassen en in stukjes snijden. In pan olie verhitten. Ui en paprika erdoor scheppen en afgedekt in ca. 10 minuten zachtjes gaar smoren. In keu kenmachine peterselie fijnhak- ken. Paprikamengsel toevoe- gen en tot gladde saus pure- ren. Saus terugdoen in pan. Roomkaas toevoegen en al roerend laten smelten. Op smaak brengen met zout en peper. Kippebouten op twee borden leggen. Saus erover schenken. Serveren met gebakken aardappelwafeltjes en gegrilde tomaatjes. Bereiden: ca. 45 minuten Prijsp.p.: ca. f 5,75 Bevat per eenpersoonsportie: 630 Calorieen vet 52 g- eiwit 36 g- koolhydraten 5 g AllerHande 17

Allerhande | 1993 | | pagina 17