w f fsmssm vooral ook tussen uw tanden en kiezen goed schoon te maken. Hoe doet u dat? Om de ruimten tussen tanden en kiezen te reinigen, bestaan er een groot aantal hulpmiddelen. Een van die hulpmiddelen is floss, ook wel tandzijde genoemd. Met een draadje floss kunt u prima tussen de tanden en kiezen komen: met een schrapende, verticale bewe- ging verwijdert u alle achtergeble- ven restjes plak. Doe dit vooral met voorzichtige bewegingen om uw tandvlees niet te beschadigen. Floss is er in lengtes van 20,50 of 100 meter, al dan niet voorzien van mintsmaak. Naast floss kunt u gebruik maken van tandenstokers, waarmee u bijvoorbeeld stukjes voedsel tus sen uw tanden verwijdert. Tip: neem hiervoor nooit een afge- broken lucifer of een cocktailprik- kertjel Een tandenstoker is speci- aal gevormd en van een speciale houtsoort om uw tandvlees niet te beschadigen. Wanneer er meer ruimte tussen tanden of kiezen is, brengen zoge- heten 'interdentaal reinigers' uit- komst: verkrijgbaar als borsteltjes of ragers. Deze doen hun werk ook prima bij tandvleesproblemen of 'bruggen'. Steeds meer mensen gebruiken ademspray of mondwater. Deze middelen hebben een aangename smaak en zorgen voor een lang- durig frisse adem. Natuurlijk heeft AH er een aantal in het assorti- ment, in verschillende smaken. Nieuw bij AH is Dentimint mond water met een tintelfrisse mint smaak en fluoride. Ter aanvulling kunt u kiezen uit diverse 'mondspoelmiddelen'. Sommige van deze middelen moeten voor het tandenpoetsen gebruikt worden om hun 'voor- wekende' werking te kunnen doen. Andere middelen, zoals Zendium mondspoeling, werken effectiever wanneer ze na het tandenpoetsen gebruikt worden. Deze middelen helpen het speek- sel om de groei van schadelijke bacterien in de mond tegen te gaan, hebben soms een gunstig effect op wondgenezing en wer ken verlichtend bij kleine mond- zweertjes of keelpijn. een losser zittend kunstgebit is altijd een reden om uw tandarts om advies te vragen. Het kunstge bit kan bijvoorbeeld niet meer goed passen. De tandarts kan dat dikwijls eenvoudig verhelpenl Speciaal voor het kunstgebit zijn er diverse reirji- gingsmiddelen verkrijgbaar. Natuurlijk krijgt u uw kunstgebit prima schoon met tandpasta, gebruik dan wel een speciale gebitsborstel (harder dan een bor- stel voor het 'eigen' gebitl). Mocht er toch hardnekkige aanslag op uw kunstgebit achterblijven, dan brengen de bekende bruistablet- ten uitkomst. En om zonder angst breeduit te kunnen blijven lachen, kunt u uw kunstgebit met ver schillende Kleefmiddelen wat vas ter in de mond krijgen. Let wel: Het laatste nieuws op mondverzorgingsgebied betreft de mondverzorgende kauwgom. Het geheim van de mondverzor gende kauwgom (natuurlijk sui- kervrij!) zit onder meer in de zoet- stof Xylitol. Van deze zoetstof is uit onderzoeken gebleken dat het de zuurvorming van tandplak en beginnende gaatjes in uw gebit tegengaat. Een prima aanvulling op de dagelijkse mondverzorging!

Allerhande | 1993 | | pagina 107