gg begint met de juiste borstel! im Met beste bor: OokSHer; TIP: Borstel vooral voor het slapen gaan extra goed. Plak kan anders de hele nacht z'n schadelijke werking doen. We weten allemaal waarom goed poetsen zo belangrijk is. Op onze tanden vormt zich namelijk tand- plak, een wit piakkerig laagje dat voor het grootste deel uit bacte- rien bestaat. De bacterien zetten het zoet en het zetmeel in ons eten en drinken om in zuur. Dit zuur tast het glazuur van tanden en kiezen aan, waardoor gaatjes kunnen ontstaan. En dat niet alleen: de plak zorgt er tevens voor dat tandviees kan gaan ont- steken. Daardoor kunt u soms last krijgen van bloedend tandviees. Redenen genoeg dus om tandplak te verwijderen. Dat bereikt u door goed te poetsen met de juiste tan- denborstel. Wat is een goede tandenborstel? De borstel moet niet te groot zijn, over een stevige handgreep beschikken en 'multi-tufted' zijn (dit betekent dat de haartjes per bosje in de steel zijn geplant). De haartjes moeten afgerond zijn om TIP: Poetsen met een oude tandenborstel heeft weinig resultaat en kan het tandviees beschadigen. Vervang uw borstel daarom zodra de haren niet meer rechtop staan. uw tandviees niet te beschadigen. Voor een betere 'bereikbaarheid in de mond' moet er bovendien spra- ke zijn van een 'smalle borstelkop'. Gelukkig beschikt AH over een groot assor tment tandenborstels, want het kiezen van een tandenborstel is heel persoonlijk! Voor de kleintjes zijn er de peuter of junior tandenborstels-. kleine borstelkopjes en zachte haren voor het gevoelige kindermondje. Volwassenen kunnen kiezen uit borstels met zachte, medium of harde haren. Wanneer u last heeft van gevoelig tandviees, kunt u het De borstels zijn er van verschillen- de merken, zoals Lactona, Oral-B, Aquafresh, Jordan en natuurlijk het AH merk. U kunt kiezen uit diver se frisse kleuren en moderne designs. Voor de kinderen zijn er zelfs Super Mario borstels! Steeds meer mensen poetsen met een elektrische tandenborstel. Een prima alternatief voor de 'gewone' borstel, vooral vanwege het gemak. voor de elektrische bor stels van Braun verkoopt AH twee soorten borsteltjes. welke borstel u ook poetst: poets voorzichtig en borstel aandachtig, zonder al te veel druk. Wat houdt goed poetsen eigenlijk in? ledere mond is verschillend, het is dus niet makkelijk om een poets- methode aan te geven. Voor een persoonlijk poetsadvies kunt u het beste terecht bij uw tandarts of mondhygienist. Er is echter een advies dat voor iedereen geldt: 'neem er de tijd voor'. Een beetje met de borstel langs uw tanden wrijven heeft weinig zin, net zo min als 'hard schrobben'. In het eerste geval blijft er veel plak zit- ten in het tweede gevai bescha- digt u het tandviees en uw gebit. Druk niet te hard met de borstel tegen uw tanden en poets vooral rustig. Twee minuten per poets- beurt is prima. medium is voor u daarmee tandvlee: mensen met eeriKzauire of stefcf en harde borstel [eschiktjomdat u iw tanden en Ibigt. Demeeste en mediurnbo-- Goed poetsen is moeiiijk en het is dan ook van groot belang om uw aan- dacht 'erbij te houden'. Op die manier kunt u met de borstel alle plekjes in uw mond goed schoon krijgejytergeet di vanlta'den en kieiln en de lasti- ge i§kje||chterii|||^nond niet en largfnet tandviees w aandgcht: dat zjjn 1 steh zacht genoeg voor tanden en tandviees, hard genoeg om tand plak te verwijderen! vercpnej juis' zich graag nestelt. kjes v.aarde tandplak

Allerhande | 1993 | | pagina 102