VAN DE MAAND Wat van ver komt kan erg lekker zijn. Dat geldt zeker voor de Undurraga, een fluweelzachte rode wijn uit Chili. Europa voet aan de grond kre- gen. En niet ten onrechte! Onder andere het huis 'Undurraga' uit Santa Ana in de Maipo Vallei die de wijn van de maand augustus levert. Hij wordt gemaakt van de Cabernet Sauvignon, de druif die onder andere ook voor de wijnen uit de Bordeaux wordt gebruikt. Het gaat om een 'Seleccion Especial', wat wil zeggen dat het om een geselec- teerde wijn gaat die meer dan drie jaar op houten vaten heeft gerijpt. En dat geeft deze wijn z'n zachte, ronde, wat zwoele smaak. Vino Undurraga, Seleccion Especial Cabernet Sauvignon 1988: f 8,95. Zolang de vooiraad strekt. Heerlijk bij Holiandse kaas De Vino Undurraga is zo soepel van smaak dat hij heel geschikt is om zo te drinken. Maar in combinatie met een stukje bele- gen Holiandse kaas is hij perfect. Hij kan ook heel goed bij de maaltijd worden geschonken. Serveer de wijn bijvoorbeeid bij een stoofschotel met rundvlees en groenten of bij mals rood vlees zoals rosbief en ossehaas. Om druiven voor wijn te ver- bouwen moet aan bepaalde voorwaarden worden voldaan. Het klimaat is daar e6n van. Ten noorden van de evenaar kunnen er tussen de dertigste en vijftigste breedtegraad drui ven worden verbouwd. In die zone liggen de wijnlanden Frankrijk, Spanje en Italie. Op dezelfde breedte, maar dan op het zuidelijk halfrond, worden ook druiven verbouwd. Daar liggen gebieden als Australia, Zuid-Afrika en Chili. Het is dus geen wonder dat in die streken dezelfde druivensoor- ten voorkomen als waarvan in Frankrijk, Duitsland en Spanje wijn wordt gemaakt. In het langgerekte Chili begon de wijnbouw rond de zestiende eeuw. Tot voor een aantal jaren werden er in Chili zware, soms zelfs wat zoetige wijnen gemaakt. Maar kennis en apparatuur om die wijnen te maken, die ook bij Euro- peanen in de smaak vielen, zorgden ervoor dat een groot aantal Chileense wijnhuizen in AllerHande 45

Allerhande | 1993 | | pagina 45