Mango: veelzijdig te gebruiken SAPPIG, ZOET EN KRUIDIG FUSILLISALADE MET MANGO EN PITTIGE KAASSAUS (hoofdgerecht, 4 personen) zout, 200 g fusilli (Grand'ltalia), 400 g broccoli, 150 gkipfilet fume (stukje, koelvitrine), 2 sjalotjes, 1 mango (ca. 450 g), citroensap, 1 dl melk, 150 g Danablue, 4 eetlepels yoghurt, (versgemalen) zwarte peper, 8 blaadjes lollo rosso, 1/2 zakje hazelnoten (a 65 g, Baukje), 15 sprietjes bieslook, staafmixer Voorbereiden: In pan met ruim water en zout fusilli gaar koken volgens gebruiksaanwij- zing. Intussen broccoli schoonmaken, wassen en klei- ne roosjes van stronk snijden (stronk wordt niet gebruikt). In pan met ruim water en zout broccoliroosjes in ca. 4 minuten beetgaar koken. In zeef onder koud stromend water afspoelen. Intussen kip in blokjes snijden. Sjalotjes pellen en fijnsnipperen. Mango schillen en vruchtvlees in plakken van pit afsnijden. Besprenkelen met enkele druppels citroensap. In kom helft van mango met staaf mixer pureren. Rest van mango in dunne reepjes snij den en tot gebruik afgedekt in koelkast zetten. In steelpan melk met sjalot ca. 2 minuten zachtjes koken. Danablue erboven verkruimelen en al mango roerend laten smelten. Saus in slaschaai schenken en iets laten afkoelen. Yoghurt, peper en mangopuree erdoor roeren. Fusilli in vergiet laten uitlek- ken en nog warm door saus scheppen. Broccoli en kip door fusilli scheppen. Salade tot gebruik afgedekt in koel kast zetten. Lollo rosso wassen en uitslaan. Hazelnoten grof hakken en in droge koekepan al omscheppend in ca. 2 mi nuten goudbruin roosteren. Uit pan op bord scheppen. Bereiden: Reepjes mango door salade scheppen. Op smaak brengen met zout en peper. In midden van vier borden 2 blaadjes sla leggen. Salade erop scheppen. Bestrooien met hazelnoten. Bieslook erboven fijnknippen. Voorbereiden: ca. 30 minuten Bereiden: ca. 5 minuten Prijsp.p.: ca. f 4,25 Bevat per eenpersoonsportie: 525 Calorieen vet 24 g- eiwit 24 g- koolhydraten 51 g MANGO-PAPRIKASALADE MET BASIUCUM EN SPEKJES (voorgerecht, 4 personen) 6 plakjes ontbijtspek, 1 rode paprika, 2 bosuitjes, 1 eetlepel (rode wijn)azijn, 1 theelepel Zaanse mosterd (Huisman), 2 eetlepels (olijflolie, zout, peper, 10 g verse basilicum, 1 mango (ca. 450 1 zakje veldsla (75 g), keukenpapier Voorbereiden: Grill voorver- warmen op hoogste stand. Intussen in droge koekepan spek in ca. 4 minuten knappe- rig bakken. Uit pan op keu kenpapier laten uidekken. Paprika wassen en droogdep- pen met keukenpapier. Papri ka op rooster ca. 10 cm onder hete grill schuiven en rondom grillen tot vel donker en rim- pelig is. Afgedekt in kommetje iets laten afkoelen. Bosuitjes schoonmaken en in ringetjes snijden. In kom azijn, mos terd, olie, zout en peper tot sausje roeren. Helft van basili cum erboven fijnknippen. Mango schillen en vruchtvlees in plakken van pit afsnijden. 2 Mooie plakken achterhou- den voor garnering en rest in dunne reepjes snijden. Met scherp mesje inkeping in paprika maken en vel voor- zichtig eraf trekken. Paprika halveren en zaadlijsten verwij- deren. Vruchtvlees in blokjes snijden. Mangoreepjes, papri ka en bosui door sausje schep pen. Helft van spek erboven verkruimelen. Salade afgedekt in koelkast ca. 1 uur laten intrekken. Bereiden: Veldsla over vier bor den verdelen. Mango-paprika- salade in ruidden scheppen. Mangoplakken in lengte in vieren snijden. Salade garne- ren met mangoplakken. Rest van basilicum erboven fijn knippen. Rest van spek er boven verkruimelen. Voorbereiden: ca. 30 minuten (en ca. 1 uur wachttijd) Bereiden: ca. 5 minuten Prijs p.p.: ca. f 2,75 Bevat per eenpersoonsportie: 140 Calorieen vet9g - eiwit 3 g- koolhydraten 12 g Mango is een van de tropische vruchten die hier vaste voet aan de grond heeft en inmiddels het hele jaar door te koop is. in het hoogseizoen, van mei tot oktober, importeert AH mooie grote mango's van het ras Kent of Keith uit Puerto Rico. Deze mango's hebben een relatief kleine pit en heerlijk sappig en zoet vruchtvlees met een kruidig aroma. Mango's zijn heel veelzijdig. U kunt ze net als een appel als tussendoortje eten of verwerken in gerechten. Mango's combineren goed met zowel zoet als hartig. Stukjes mango zijn heerlijk in een zoete fruitsalade, maar 00k in een kruidige compote en een pittige curry. Met plakken mango kunt u mooi garneren of leuke nagerechten maken. U kunt het vruchtvlees 00k in de keuken- machine pureren. Mangopuree kunt u verwerken tot sorbet- of roomijs of in een bavarois, maar u kunt er 00k een heerlijk saus van maken voor bij vlees. Voeg de mangopuree met een scheutje cognac of wijn en wat bouillon of fond toe aan het bakvet en laat het geheel even inkoken tot een mooie saus. Heerlijk bij kip, eendeborst of lamsvlees. Een salade krijgt een exotisch tintje als u enkele lepels mangopuree door de vinaigrette roert. AllerHande 43

Allerhande | 1993 | | pagina 43