Omdat een op de vier kinderen geboren wordt met een overgevoelige huid. Zwitsal Een op de vier baby's heeft een overgevoelige huid, hetgeen onder meer tot uiting komt in rode plekjes, pukkeltjes en jeuk. Wij hoorden van consultatiebureaus dat ze steeds vaker met dit probleem geconfronteerd worden. Maar voor we verder gaan, eerst nog even een 'technische' kwestie. Het verschil tussen allergie en irritatie. Er bestaat een essentieel verschil tussen allergie en huidirritatie. Allergie is een reactie van ons afweersys- teem. De aanleg voor allergieen kan erfelijk bepaald zijn. Een allergie treedt niet in alle gevallen onmiddellijk op, maar kan in de loop van de tijd 'opgebouwd' worden. Hoe minder een baby in aanraking komt met allergene stoffen, hoe minder kans op allergische reacties later. Van irritatie is er sprake wanneer de huid een onmid- dellijke reactie geeft op stoffen uit de omgeving. Dit zijn geen reacties van het afweersysteem en evenmin is dit verschijnsel erfelijk. HYPO-ALLERGEEN Zwitsal helpt met een assortment hypo-allergene babyprodukten. Gelukkig is er nu Zwitsal Hypo-allergeen. Dat is de verzamelnaam van een reeks produkten voor de overgevoelige en snel gei'rriteerde babyhuid. Na jaren van proefnemingen in onze laboratoria zijn deze produkten nu eindelijk klaar voor gebruik, Het gaat om zeven produkten: babyzeep, baby- shampoo, babybodymilk, was-emulsie voor bad en douche, zinkzalf, in't zonnetje sunblock (factor 20) en na't zonnetje. Ontwikkeld in samenwerking met experts. Deze produkten zijn mede tot stand gekomen in samenspraak met artsen van consul tatiebureaus en dermatologen. Ze zijn samen- gesteld volgens de laatste inzichten op het gebied van huidirritatie en allergieen. Ze bevatten geen bekende allergenen zoals geur- en kleurstoffen en andere toevoegingen. De produkten zijn pH-neutraal, dermatologisch getest, ongeparfumeerd en beperken irritatie tot een minimum. Ook de overgevoelige volwassen huid vaart er wel bij. Een groot aantal volwassenen heeft ook last van allergieen of een snel gei'rriteerde huid. Als u tot deze groep behoort, is Zwitsal Hypo-allergeen ook voor u zeer geschikt. Nieuw. Zwitsal Hypo-allergeen. Voor de overgevoelige babyhuid. '"Bent u gei'nteresseerd in meer informatie? Stuur dan onderstaande"' bon in een voldoende gefrankeerde enveloppe op naar: Zwitsal, Afdeling Consumentenservice Postbus 240, 3900 AE Veenendaal Wij sturen u dan binnen zes weken een gratis probeerflacon Zwitsal Hypo-allergeen was-emulsie voor bad en douche en een informatie- brochure toe (zolang de voorraad strekt). Adres: Postcode: Telefoonnummer: Naam: Woonplaats:

Allerhande | 1993 | | pagina 39