kcimtiLL Biotex, vuil en vlekken veilig weg. Hoeveel Calorieen zitten er in een zakje cappuccino van Nescafe Moet een aubergine Waarom zijn de worden geschildverpakte aardap- pels tegenwoordig niet meer gelijk van formaat? Hoelang is een Beaujolais Pri- meur houdbaar? Is de AH Runderrookworst glutenvrij? Probeer het zelf ook De Biotex enzymen lossen vuil en vlekken op. De kleuren blijven mooi want in Biotex Blauw zit geen bleekmiddel. Biotex Blauw Compact is, naast de voorwas, ook geschikt voor de BONTE HOOFDWAS. De biologische werking van Biotex-enzymen zorgt er namelijk voor dat de was goed schoon wordt, juist bij lage temperaturen. En dat is belangrijk voor de bonte was. Veel mensen gebruiken Biotex Blauw ai voor de BONTE HOOFDWAS. Dus, een apart Bont- en Color-wasmid- del is niet meer nodig. want met Biotex wordt ook de BONTE HOOFDWAS kieurig schoon. gemaakt van de natuurlijke grondstoffen gerst, hop, gist en water. Met warm water wordt er een bierbeslag geroerd van ont- kiemde, gedroogde en geplette gerst. Tijdens verhitting wordt het zetmeel in de gerst omgezet in moutsuiker. Graagzou ik willen weten hoe veel Calorieen er in een kopje cappuccino zitten. Ik bedoel hiermee de zakjes oplos-cap- puccino van Nescafe. MEVRA.K. TED. Een zakje cappuccino van Nes cafe bevat 55 Calorieen. In een Frans gerecht moest, naastpaprika's en uien, ook een aubergine in plakjes worden gesneden. In het recept stond echter niet vermeld ofde aubergine geschild moest wor den. Is dataltijd nodig? MEVR. G. TE T. Aubergine kan zowel geschild als ongeschild in een gerecht worden verwerkt. Als u aubergine met schil gebruikt, moet zij eerst goed worden gewassen. Een aubergine schillen kan wat lastig zijn, maar als u haar voor het schillen even in kokend water dompelt, laat het velletje makke- lijker los. Een goed scherp mesje voor het schillen is aan te bevelen. Er zitten op het moment flinke grote en kleine aardappels bij elkaar in Sin zak. Dat vind ik erg lastig, want ik schil altijd eerst de grote aardappels. Voor je het weet zitje met al die klei ne aardappels en staje heel lang te schillen. MEVR. P. TE V. In de Verordening Consumptie- aardappelen 1987 zijn normen vastgelegd, aan de hand daar- van worden aardappels gesor- teerd op grootte. Bij machinaal sorteren wordt een zeef gebruikt. Vroege aardappels die nu wor den gerooid zijn niet velvast en kunnen snel beschadigingen oplopen. Ze worden dan ook niet machinaal gesorteerd maar met de hand. Dit kan uiteraard nooit zo nauwkeurig gebeuren als met een machine en daarom zijn in deze periode de normen iets rui- mer gesteld. Later in het aardap- pelseizoen, medio augustus, zijn de aardappels die dan worden gerooid velvaster en wel geschikt om machinaal te wor den gesorteerd. Ik heb een fles Beaujolais Primeur staan, die ik afgelopen winter heb gekocht. Kan ik deze nog drinken? MEVR K. TEO. De Beaujolais Primeur is een frui- tige wijn die jong wordt gedron- ken. Drie maanden nadat de wijn op de fles is gedaan zal de frui- tigheid iets afnemen. Maar als de wijn donker en koel, tussen de 10 a 12 °C is bewaard, blijft hij zeker tien maanden tot een jaar houdbaar. De Beaujolais Primeur van 1992 is nu dus nog prima te drinken. Omdat ik een glutenvrij dieet heb, eet ik onder andere geen rookworst. Nu zag ik dat u (ambachtelijk gemaakte) runderrookworst van het AH merk verkoopt. Is deze gluten vrij? MEVR. K. TE s-G. De AH Runderrookworst is inder- daad glutenvrij en dus geschikt voor mensen die een glutenvrij dieet moeten volgen. Ook Bonte Hoofdwas AllerHande 65

Allerhande | 1993 | | pagina 65