Ander seizoen, andere shampoo? Persoonlijke aandacht Extra verzorging en bescherming - (il/SS JSJR A Speciale conditioners Vooral in de zomer heeft het haar extra verzorging nodig. Want van de warme zonne- stralen, een dagje aan het strand en een firisse duik in het zwembad droogt uw haar snel uit. Het van nature aanwezige vetachtige beschermlaagje wordt dunner of ontbreekt op den duur geheel. Bovendien kan het haar poreus worden. In gezond haar overiappen de schubben van de hoornlaag elkaar. Ze Iiggen als dakpan- nen over elkaar heen. Alleen in deze conditie kan het haar prachtig glanzen. Bij droog haar gaan de schubben open- staan. U herkent dit direct; het haar wordt dof, verkleurt, voelt ruw aan, de kam en bor- stel gaan er moeilijk doorheen, her is minder goed in model te brengen, verliest zijn yeer- kracht, breekt snel af, wordt pluizig en steeds meer haar- punten gaan dood en/of splij- ten. Een goede shampoo om uw haar weer in goede condi tie te brengen is bijvoorbeeld AH Selective Keradne of Elseve Prote'ine Repair. Met Poly Kur Keratine sham poo of Rayonnance shampoo van L'Oreal beschermt u gepermanent en gekleurd haar tegen uitdroging en beschadi- g'ng- Ook al heeft u van nature gezond glanzend haar, toch kan het in de zomer nodig zijn om uw haar tegen droog worden te beschermen. Als u normaal een milde shampoo gebruikt (AH Selective voor elke dag), dan kan het haar in de zomer vragen om een shampoo voor droog haar. Zo'n shampoo herstelt de larstructuur, waardoor het weer glans krijgt, Afhankelijk van uw»MSftype kan een kecr per week wassen voldoende effect sorteren (AH Selective Prote'ine voor normaal tot droog haar, AH Selecrive Lecithine voor droog, dof of Bchadigd haar of Gliss Kur mpoo voor beschadigd I). Tijdens de overige was- ^■rten gebruikt u de milde Het is niet alleen de juiste shampoo die uw haar in een goede conditie brengt. Ook de persoonlijke aandacht sdmu- leert de haarconditie. Masseer bijvoorbeeld de shampoo tij dens het wassen met de vin- gertoppen in. Spoel de sham poo zorgvuldig uit, droog het haar voorzichtig met een handdoek, gebruik een kam en borstel met afgeronde pun- ten (liefst een borstel van var- kenshaar) en begin bij lang haar altijd van onderaf te bor- stelen. Fohn niet te heet en beperk het gebruik van een krultang. Conditioners voor droog haar verzorgen uw haar extra tegen zomerse invloe- den, zoals zon, zee- en chloor- houdend water (AH Selective, Elseve). Som- mige haartypes hebben alleen in de zomer een conditioner nodig, andere het gehele jaar door. Vaak is een cremespoe- ling afdoende om het haar in conditie te houden. Verdwij- nen de klachten niet naar wens, dan kan een meer inten- sieve condi tioner nodig zijn, bijvoor beeld een Vier zomerse haartips 1. Hoed, sjaal of pet beschermen het haar optimaal op het strand tegen de telle zon. cremevoeding (ook wel cre- meverzorger genoemd, bij voorbeeld AH Crfemevoeding met zijdeproteine of Gliss Kur haarcreme). Als uw haar in een zeer slechte conditie ver- keert, dan is een kuurcondi- tioner of zelfs een haarmasker nodig (bijvoorbeeld Henna Hair Repair). Als het haar weer is opgepept dan kunt u volstaan met een cremespoe- ling (Elsfeve). Op de verpak- king van alle merken en soor- ten conditioners staat de gebruiksaanwijzing. Tijdens de v^kantie kan een twee-in-een shampoo uit- komst bieden. In deze sham poo zlt tevens een cremespoe- ling (Wash Go, Zwitsal, Nivea Formule Ook modellerende en verstevigende mousse is te koop met con ditioner. Deze mousse be schermt het haar (Rayonnance van L'Oreal). Voor langer haar vindt u in de grotere AH-win- kels een olieachtige conditio ner speciaal voor de haarpun- ten (V05 Hot Oil, drie tubes in een verpakking voor drie behandelingen). Haarpunten zijn vaak extra droog en kun- nen daarom extra voeding gebruiken. 2. Door lang haar in te vlechten of op te steken krijgt de zon minder kans het haar uit te 3. Bij langer haar dat van boven snel vet is en van onderen droog aanvoelt, is het beter een conditioner voor droog haar uitsluitend aan te brengen op de uiteinden (bijvoorbeeld Andrblon cremespoeling). 4LEen hele milde shampoo (Zwitsal babyshampoo) en conditioner (Timotei) zijn altijd handig om in huis te hebben. AllerHande 61

Allerhande | 1993 | | pagina 61