Onlangs verschenen Wat doet pectine? H A N D I G BARBECUEGEREEDSCHAP DE ZUIDELIJKE OLEANDER a J. j T E L K E N S ANDERS E K R U I D De vegetarier op reis Pectine is een voedingsvezel dat van nature veel voorkomt in appeis en citrusvruchten. Pectine wordt ook toege- voegd aan geleisuiker waar- mee u jam maakt. Als natuurlijk verdikkingsmiddel zorgt pectine ervoor dat uw zelfgemaakte jam veel snel- ler geleert. Lang inkoken van verse vruchten is daardoor niet meer nodig. Er zijn ook geleipoeders te koop die minder suiker, maar w6i de goede hoeveelheid pectine bevatten om een lekkere jam te maken. Titel: De vegetarier op reis Door: Andrew Sanger Uitgeverij: Mingus Prijs: 36,- ISBN: 90-6564-186-6 8 LU O Een leuk onderdeel van een bui- tenlandse vakantie is: eten. In restaurants, op de markt of aan een kraampje kunt u vaak de lek- kerste gerechtjes proeven. Voor vegetariers kan dat soms lastig zijn, omdat je niet altijd weet of er vlees of vis in een gerecht ver- werkt zit. 'De vegetarier op reis' geeft antwoord op heel veel vra- gen, want de schrijver van deze praktische gids bezocht meer dan twintig Europese en Noordafri- kaanse landen en geeft heel wat nuttige tips. Handig om mee te nemen. Titel: Picknick Door: Clara ten Houte de Lange Uitgeverij: Kosmos Prijs: f 24,90 ISBN: 90-215-2038-9 Picknicken: een prima idee als er bijvoorbeeld een weekend met prachtig weer voor de deur staat. Hoe u zo'n eetfestijn bui- ten aanpakt, staat beschreven in het boek 'Picknick'. Er staan leuke, praktische recepten in voor snacks, salades, sandwiches en drankjes. Bovendien een aan- tal nuttige tips om een picknick geheel naar wens te laten ver- lopen. Kipdrumsticks en kipkluifjes zijn iekker en snel klaar te maken, ook op de barbecue. Albert Heijn zorgt voor ver- rassende variaties door deze populaire kipprodukten tel- kens anders te kruiden. De Indische kruiden worden na een paar weken vervangen door Bretonse kruiden. Daar- na zijn de Spaanse kruiden aan de beurt. Zo smaken de sticks en de kluifjes steeds weer anders. Naast deze bij- zondere varianten zijn blij- vend kipprodukten met de gewone (paprikajkruiden verkrijgbaar. barbecuerooster keren, zonder dat het mooie visvlees uit elkaar valt. De visklem is o.a. verkrijgbaar bij warenhuizen vanaf 3,00. M.M.V.: STUDIO BAZAR, A'DAM, 020-6220830 Behalve vlees is ook vis erg Iekker op de barbecue. Gare heeft als enige nadeel dat nogal eens uit elkaar valt. Een metalen visklem, waar de vis tussen geklemd wordt, biedt dan uitkomst. U kunt de vis zo makkelijk op het Op vakantie in Zuid-Europa bent u hem ongetwijfeld tegengekomen: de oleander. Daar groeit en bloeit de plant vaak weelderig in het wild. De oorspronkelijke soort heeft roze bloemen, maar gekweekt bestaan ze ook in het wit. De oleander houdt van lauw (regen)water op de aarde en net als in de subtropen staat hij graag in licht, zon en frisse lucht. In de zomer kan de plant met pot en al buiten staan op een zonnig beschut plek- je. Oleanders zijn ver krijgbaar bij AH-winkels met een bloemen- en plantenafdeling. AllerHande 5

Allerhande | 1993 | | pagina 5