Wilt u iets voor bij de... ohjuctt EEN KWESTIE VAN 'LEREN ETEN' Het bewaren van olijven Natuurlijk wilt u iets voor bij de thee. Maar dan wel iets aparts, iets lekkers: Kanelly's, het nieuwe kaneelbiskwie van Bolletje. Uniek van vorm en al helemaal van smaak. E6n keer proeven en u wilt nooit meer iets anders voor bij de thee. KANELLYS, Spaanse zwarte olijven met pit (Carbonell) Griekse zwarte olijven zon- der pit (Drossa) Marokkaanse zwarte olijven, droog ingelegd in zout (Barral) Spaanse groene olijven gevuld met piment (Carbo nell, Fragata, Pavao) Spaanse groene olijven gevuld met amandel (Carbonell) Spaanse groene olijven gevuld met piment en amandel (Carbonell) Cocktailolijven; een mengsel van groene olijven gevuld met piment, ui en amandel (Carbonell) Griekse barbecueolijven; een mengsel van groene en zwar te olijven zonder pit in een zoutoplossing met verschil- lende kruiden (Drossa) Griekse knoflookolijven; groene olijven in een zout oplossing met knoflook en kruiden (Drossa) Bij de losverkrijgbare olijven kunt u kiezen uit: Spaanse zwarte olijven zon der pit Griekse groene olijven met piment Spaanse groene olijven met ansjovis Griekse groene knoflook olijven zonder pit; gemari- neerd in knoflookolie met een kntidenmelange Partyolijven; een mengsel van groene olijven zonder pit en zwarte olijven met pit en groene olijven gevuld met piment in een gekruide oliemarinade met knoflook, peper en rode ui. De drie laatstgenoemde soor- ten zijn alleen verkrijgbaar bij de grotere AH-winkels. Doe losgekochte olijven of overgebleven olijven uit een zakje of blik in een goed afsluitbaar koelkastdoosje. Deze olijven en aangebroken potjes olijven kunt u het beste in de koelkast bewaren. Drup- pel een beetje olijfolie bij de vloeistof; daardoor blijven ze langer goed. Gebruik altijd schoon bestek als u olijven uit het potje of bakje neemt. Op deze manier blijven aangebroken potjes olijven nog vier a vijf weken goed. Soms komt er een wit vliesje op de olijven. Dat bete- kent dat er gisting is opgetre- den. Dit is niet schadelijk voor de gezondheid. De droge zwarte olijven uit Marokko kunt u droog in een koelkastdoosje circa twee weken bewaren. AllerHande 51

Allerhande | 1993 | | pagina 51