1. Drossa Griekse Zwarte olijven Spaanse zwarte olijven worden geplukt als ze nog groen zijn, omdat olijven die aan de boom gerijpt zijn veel te bitter zijn om te consumeren. Nadat de olijven gepekeld zijn, krij- gen ze een behandeling met hete lucht. De olijven verkleu- ren zo van groen naar zwart. Daarna kunnen de olijven ver- Twotlookolyven 2. Carbonell Spaanse olijven gevuld met piment en amandelen 3. flarral Marokkaanse olijven 4. Carbonell Spaanse olijven met pit 5. Carbonell Spaanse olijven met amandelen 6. Carbonell Spaanse olijven gevuld met piment 7 Drossa Griekse olijven met pit 8. Drossa Griekse barbecueolijven 9. Drossa Griekse olijven zonder pit 10. Carbonell Spaanse olijven met pit 11. Carbonell cocktailolijven of potjes verpakt. De rest wordt ontpit en eventueel gevuld met bijvoorbeeld piment (rode paprika), aman delen of ansjovis. Daarna wor den de olijven verpakt. en hebben een sterkere smaak. Olijven die u los koopt, zijn soms ingemaakt in een olie- oplossing met kruiden en knoflook, die de olijven extra smaak geeft. Olijven bij Albert Heijn In onze winkels vindt u zowel een ruime sortering voorver- pakte olijven in potjes, zakjes en blikjes als losse olijven die u kunt laten afwegen. Bij de voorverpakte olijven kunt u een keuze maken uit: Spaanse groene olijven met pit (Carbonell, Fragada) Griekse groene olijven met pit (Drossa) Spaanse groene olijven zon der pit (Carbonell) Griekse groene olijven zon der pit (Drossa) gebeurt door de olijven enkele uren in een bad met zuive- ringsmiddel te leggen en ze daarna goed te wassen. De ras- sen die in Griekenland groeien zijn minder bitter, waardoor een behandeling niet nodig is. De bittere smaak verdwijnt vanzelf tijdens het pekelen. Als de Spaanse olijven hun bittere smaak kwijt zijn, wor den ze enige tijd in een bad met zout water gelegd. De Griekse olijven gaan direct in een pekelbad. Tijdens het pekelen trekt een deel van het zout in de olijven en vindt er een vergistingsproces plaats. Hierdoor krijgen de olijven hun karakteristieke smaak en kleur. Hierna worden de olij ven geselecteerd; te kleine en slechte exemplaren worden verwijderd. Een deel van de olijven wordt in zakjes, blikjes pakt en gesteriliseerd worden. Griekse zwarte olijven blijven meestal aan de boom tot ze zwart zijn. Soms worden ze iets eerder geplukt en in de buitenlucht gedroogd tot ze de juiste kleur hebben. Daar na volgt het pekelen op dezelf- de manier als bij de groene olijven. De pitten van Griekse olijven zijn wat kleiner dan die van Spaanse, waardoor de olij ven vleziger zijn. De meeste olijven die u in potjes, blikken of zakjes koopt, zijn ingemaakt in zout water. De zwarte Marokkaan se olijven van Barral zijn niet in vloeistof ingelegd. Ze zijn in Marokko in de zon gedroogd en daarna licht gezouten en in zakjes verpakt. Deze olijven zijn hierdoor wat smeui'ger dan andere olijven AllerHande 49

Allerhande | 1993 | | pagina 49