S S E WIJN W^N VAN DE MAAND In de Languedoc, ten zuiden van de stad Nimes, ligt de Costieres de Nimes. Daar komt een nimgs verrukkelijke zomerse witte wijn vandaan. MARSEILLE Stad uit de Romeinse tijd In Nimes zijn veel bouwwerken uit de tijd van de Romeinen bewaard gebleven. Het amfi- theater, de rechthoekige tempel een origiheel iusthof, het waterbekken, de resten van een forum en de stadspoorten zijn zeker een bezoek waard. Wijnbeurs in NTmes Wie kennis wil maken met de wij- nen uit de Costieres de Nimes en andere Languedoc-wijnen kan terecht op de wijnbeurs in Nimes. Deze beurs wordt elk jaar in het eerste weekend van november gehouden. In veel andere dorpen en steden van de Languedoc worden vanaf juli wijnfeesten en -beurzen georga- niseerd. Ten zuiden van het Rhone- gebied, in het oosten van de Languedoc, ligt de Costiferes de Nimes. Hier worden witte wijnen gemaakt die precies passen bij het warme weer in deze streek. La Loubidre, de wijn van de maand juli, is er een van. De wijn is fris, geurig en zacht van smaak. Wie goed proeft, ontdekt de rinse smaak van appels en ook het aroma- tische van tropisch fruit. De wijn moet jong gedronkep worden want dan heeft hij die tintelende frisheid die hem zo heerlijk maakt. Het is een ideale wijn om zo, zonder iets erbij, te schenken, maar hij kan ook heel goed bij gerech- ten geserveerd worden. Bij- voorbeeld bij garnalen met knoflookmayonaise of een salade van asperges, rautfC ham en ei. Drink de wijn koel. Het beste is de fles onge- veer anderhalf uur voor ge- bruik in de koelkast te zetten. La Loubihe, Costieres de Ntmes 1992: f 5,95. Zolang de voorraad strekt. AllerHande 45

Allerhande | 1993 | | pagina 45