I LEKKER VERS EN VOLOP KEUS J zuiveltoetjes °JJ0ev im i52- Biogarde roer is gerijpt in grote tanks. Daama wordt het produkt geroerd en in de ver- pakking gedaan. Biogarde stand is meestal zo dik dat je het niet kunt gieten. 'Stand' is gerijpt in de verpakking. Yoghurt en ook biogarde hoe- ven zich als toetje niet meer te bewijzen. Veel minder bekend is dat je er ook heerlijke sauzen en sladressings mee kunt maken. Ook yoghurtijs is een bijzondere delicatesse. Via: typisch Nederlands Wat heeft: via gemeen met drop en speculaas? Dat het zo typisch Nederlands is. In andere landen is via bijna niet te koop. Nederland heeft een echte vlatraditie met vanille- en chocoladevla voorop. Ook de hopjes- en citroenvla zijn erg populair. De smaak van de via wordt bepaald door aan het basisprodukt een aroma toe te voegen. Een nieuwe ontwikkeling is de fruitvla. In plaats van een aroma wordt er een fruitmengsel aan de basis- vla toegevoegd. Zo is er AH Appel-kaneelvla, AH Bos- vruchtenvla en AH Chipolata- vla. Heerlijke nieuwe vlasoor- ten die de traditionele soorten in populariteit wel eens naar de kroon kunnen gaan steken. Kwark: familie van kaas Kwark is directe familie van kaas. Niet voor niets heet kwark in Belgie 'platte kaas'. Kwark is namelijk heel verse, nog ongerijpte en zachte kaas; aan melk wordt zuursel en stremsel toegevoegd, wat na 30 minuten gaat stremmen. Daaruit ontstaat wrongel en wei. Als het vocht (de wei) wordt afgegoten, houd je kwark over. Magere kwark is vetarm, rijk aan eiwitten en licht verteerbaar. Het past in vele dieten, waardoor het aan- vankelijk meer als 'lijn'-pro- dukt dan als nagerecht werd verkocht. Dat is nu wel anders, want kwark is anno 1993, in z'n vele varieteiten, een geliefd toetje. In smaak, formaat en prijs is er voor iedereen keus. Een paar voor- beelden: Almhof voile vanille- kwark (500 gram), Danone luchtige fruitkwark (400 gram en 2 x 125 gram), Mona fruitkwark (450 gram), Chambourcy vanillekwark (140 gram), Mona magere dessertkwark (90 gram) en Mona magere Franse kwark (450 gram). Een bijzondere soort is de AH Biogardekwark, een lekkere kwark die zich niet alleen leent voor allerlei toevoegin- gen, maar ook heel geschikt is om er een heerlijke kwarktaart van te maken. Speciaal voor kinderen De meeste kinderen zijn dol op vruchtenkwark. De kleine bakjes met vruchtenkwark in vele smaken (50 gram) zijn net zo lekker als snoepjes en veel kinderen zien het ook zo. Door de kleurige verpakking wordt het nog aantrekkelijker. Het is een combinatie die veel ouders aanspreekt. Veel kinde ren krijgen een bakje vruch tenkwark mee naar school voor in de pauze of tijdens het overblijven tussen de middag. Een paar voorbeelden: AH Vruchtenkwark, Danoontje, Chambourcy Disney kwark, Danoontje met minder suiker, Pommie Danone (een heerlij ke combinatie van kwark en vruchtenmousse), allemaal verpakt in zes kleine bekertjes van 50 gram en Danoontje honing- of rozebottelkwark in een verpakking van 100 gram. Zoete desserts Het zelf maken van zoete des serts zoals pudding en bava- rois vraagt de nodige tijd. Ook die moeite wordt ons door de zuivelproducenten bespaard. Natuurlijk is het leuk om bij een uitgebreid diner zelf pud ding of een ander dessert te maken. Maar voor een feeste- lijk etentje met weinig voorbe- reidingstijd staan de lekkerste, soms heel traditionele puddin- gen en nagerechten zoals cho- colademousse en rijstdessert kant-en-klaar op de zuivel- afdeling. Een paar voorbeel den: Chambourcy chqico- mousse (2 bekertjes k 60 gram), een heerlijk dessert voor twee; Chambourcy rijst dessert (500 gram), een stevig nagerecht voor het hele gezin of grote eters; Mona bavarois (750 ml), in drie heerlijke, luchtige smaken en zelfs het verrukkelijke traditionele Itali- aanse nagerecht tiramisu van Danone, staat lepelklaar in een bakje op de zuivelafdeling. Kwaliteit en versheid staan voorop Op de zuivelafdeling van AH zijn ze nog lang niet uitge- dacht. Want al hebben wij de Hollandse traditie van via, de landen om ons heen hebben inmiddels ook een rijke keuze aan zuiveltoetjes. De zuivel- kenners van AH laten zich dan ook graag inspireren door wat ze in het buitenland tegenkomen. Daarbij blijven de eisen aan kwaliteit en vers heid altijd hoog. Voor een echte toetjes-verrassing is het dan ook de moeite waard om de zuivelafdeling van AH goed in de gaten te houden. r»^"nK AllerHande 33

Allerhande | 1993 | | pagina 33