SMAAK VERANDERING VAN O E T E T E N De keuze in zuiveltoetjes is groot bij AH. De traditionele via en yoghurt krijgen steeds meer gezelschap van kant-en-klare verse zuivelprodukten in heel veel lekkere smaken en soorten. Yoghurt is van oudsher het meest populaire toetje van Nederland. Door de pittig zure smaak zijn er maar wei- nig mensen die yoghurt als nagerecht puur eten. Meestal wordt er iets aan toegevoegd dat de smaak verzacht. Een lepeltje suiker, een scheutje limonadesiroop of een schepje jam maakt voor veel mensen de yoghurt af. Yoghurt wordt ook steeds vaker bij ontbijt of lunch gegeten met een paar lepels muesli, cornflakes of haver- vlokken. Het is ook heel goed te combineren met alle moge- lijke soorten fruit: vers, gedroogd of gepureerd. Zelf thuis een lekkere variant bedenken kan natuurlijk, want nog altijd is er 'gewone' - yoghurt in grote en kleine ver- pakking te koop. Maar het hoeft niet, want vele yoghurt- variaties zitten al kant-en-klaar in pakken, potjes en bekers. Een paar voorbeelden: Mona yoghurt met vruchten (150 ml en 0,5 liter), Bauer bioghurt met vruchten (250 gram) en AH Magere vruchtenyoghurt (1 liter). Voor de lunch: Mona brunch (200 gram), yoghurt met vruchten en granen. De Fage Griekse yoghurt is heer- lijk romig en vol, vers uit Griekenland, verkrijgbaar mbt of zonder honing. Biogarde: net even anders Een heel speciale soort is de biogarde. Het ziet eruit als yoghurt, de smaak is echter wat zachter en romiger. Bio garde mag volgens de Waren- wet geen yoghurt heten. Dat komt omdat biogarde met een andere bacterie aangezuurd wordt. En om de soorten goed uit elkaar te kunnen houden, kreeg het een andere naam. Biogarde is vloeibaar ('roer') of dik ('stand') verkrijgbaar. jjkH AllerHande 31

Allerhande | 1993 | | pagina 31