Solini Soja.Als gewone melk niet kan. Waarom worden vleeswaren zuur- stofarm verpakt? Houdt het dage- lijks eten van gedroogde abriko- zen een risico in Hoe zit de wijn- kortingsregeling in elkaar Hoe kan ik voorkomen dat mijn pan aankoekt bij pap koken? de dropjes aantrof is wat hard geworden mai'smeel dat tijdens de controle onopgemerkt is gebleven. De vleeswaren op de zelfbedie- ningsafdeling hebben een zuur- stofarme verpakking. Moeten deze vleeswaren in de koelkast worden bewaard en hoe lang zijn ze dan houdbaar MEVR. Van W. TE B. Wanneer vleeswaren aan lucht (zuurstof) worden blootgesteld kunnen ze verkleuren. Alhoewel de kwaliteit er niet door aange- tast wordt, ziet het er minder fraai uit. Vroeger werden bij AH de vleeswaren daarom vacuum verpakt, wat betekent dat de zuurstof uit de verpakking werd gezogen. Dit had onder andere als nadeel dat de plakjes aan elkaar kleefden en moeilijk van elkaar te halen waren. Door de huidige zuurstofarme verpakking blijven de plakjes mooi los van elkaar en zowel kleur als smaak blijven beter bewaard. Zuurstof- arm verpakte vleeswaren moe ten in de koelkast worden bewaard. De 'ten minste houd baar tot-code op de verpakking geldt alleen voor een ongeopen- de verpakking. Een geopende verpakking is maar enkele dagen houdbaar in de koelkast. In verband met mijn hoge bloeddruk eet ik aljaren iedere dag een paar geweekte (gedroog de) abrikozen met goed resul- taat. De lekkerste komen van AH, maar helaas worden abri kozen kennelijk altijd behan- deld met zwaveldioxide (E220) dat volgens mij vitami- ne B en C afbreekt. Omdat ik deze vruchten dagelijks eet, vraag ik me af of hier voor mij geen risico aan verbonden is. MEVR. K. TEW. Om te voorkomen dat gedroog de vruchten, zoals abrikozen, appels e.d., hun lichte kleur ver- liezen worden ze met zwavel dioxide behandeld. Door deze zwavelbehandeling behouden ze niet alleen hun lichte kleur, maar wordt ook schimmelvorming voorkomen. Door de vruchten een paar keer heel goed te was- sen verdwijnt een groot gedeelte van de zwaveldioxide en kunt u ze zonder bezwaar eten. Voor een groot feest heb ik bin- nenkort nogal wat wijn nodig. Nu ben ik op die hoogte van uw wijnkortingsregeling 'twaalf halen, elfbetalen'. Maar geldt deze regeling ook voor ander- soortige drankjes? MEVR. B. TEH. Bij aankoop van twaalf f lessen wijn van een en dezelfde soort is de wijnkortingsregeling van toe- passing. De wijnkorting geldt ook voor halve f lesjes wijn. Boven- dien is de korting van toepassing op sherry, vermouth, port en champagne. Een uitzondering op deze regel zijn de vruchtenwij- nen. Het woord 'vruchtenwijn' behoort op het etiket te staan. Ook wanneer wijn in de reclame is, is de kortingsregeling van toe- passing, tenzij anders vermeld in de advertentie. Ik heb van uw eigen merk tarwe-griesmeel gekocht om griesmeelpap te maken. Bij het koken koekte de pan nogal aan. Deed ik iets verkeerd? DHR. B. TE T. Hoe hoger het vetgehalte van de melk, hoe minder deze aan koekt. Wanneer u halfvolle melk gebruikt zal dit probleem zich dus eerder voordoen dan bij voile melk. Wij geven u het advies om de pan, voor u er melk in gaat koken, eerst om te spoelen met koud water. De kans op aankoeken wordt hierdoor verkleind. Solini van Nutricia: drinks en desserts op sojabasis. Heerlijk van smaak en bovendien uit- stekende vervangers van melkprodukten. Want de Solini produkten hebben wel dezelfde voedingswaarde en evenveel vitamines en mineralen als halfvolle melk, maar bevatten geen lactose en melkeiwitten. Daamaast zijn ze ook nog plantaardig, dus cholesterolvrij. Zowel de drinks als de desserts zijn er in twee 1SJ sent vjj snijs'i smaken. Solini-drinks in Naturel en Bosvruchten SOLIN! lhA M BMW- en Solini-desserts in Vanille en Chocolade. NUTRICIA HfiH ~J" PLANTAARD MELKVERVANGER LACTOSE- EN KOEMELKEIWnVRU ^Wanneer u deze bon voor 1 oktober 1993 opstuurt naar Nutricia^ Solini, Antwoordnummer 10006,2700 VB Zoetermeer, ontvangt u I gratis een Solini receptenboekje. (Geen postzegel nodig.) I Naam:m/v I I Adres: Postcode: Geboortedatum: - Plaats: Of vraag hem aan bij Nutricia konsumentenservice: 06-0222626^J AllerHande 95

Allerhande | 1993 | | pagina 95