WELKE PAST HET BEST BIJ WIE? Kamerplanten brengen gezelligheid en kleur. Het zijn dankbare cadeaus, leuk om te krijgen en plezierig om te geven. De keuze aan planten is groot, maar waar let je op als je de juiste plant aan de juiste persoon wilt geven? kamerplant Meestal krijgt u de aanwijzin- gen bij aankoop mee, soms op een steekpennetje, soms in een foldertje, soms mondeling van de verkoper. Geef ze mee in de cadeauverpakking. Het zijn minimale eisen die een plant stelt, maar wie eraan voldoet heeft er beslist meer plezier van. Ondanks goede bedoelingen kan het gebeuren dat een plant het laat afweten. Dan nog hoeft hij niet in de groen- bak, want planten geven vaak een herkansing. Probeer een nog goede scheut te stekken op een fles water of knip hem helemaal af en zet hem stille- tjes in een hoekje. Heel vaak begint de plant dan na een tijdje vol goede moed aan een tweede leven. Een kamerplant in een fraaie pot past helemaal in de natuurlijke interieurtrend. Hier een beetje water, daar een beetje mest. Nieuwe aarde. De pot even draaien. Die in de zon, die juist uit de zon... Of die planten floreren hoef je niet te vragen. Planten hebben geluk als ze bij zo'n echte liefhebber terecht komen. Iemand die ze alle aandacht geeft die ze nodig hebben. Die er nog eens een kamerplantenboek bij openslaat om de beste verzor- ging van juist die ene soort op te zoeken. Planten en bloemen hebben een functie in huis. Ze bepalen de sfeer, maken het gezellig, geven kleur aan een wat saai hoekje. Dat valt meteen op als je ze allemaal weghaalt om ze eens lekker in een voorjaars- buitje te zetten. Ook kamer- planten groeien namehjk van een mals meiregentje. Een ideaal cadeau Planten zijn niet alleen leuk om te krijgen, het is minstens zo leuk om ze voor iemand uit te zoeken. Wanneer u de prive-situatie kent van iemand aan wie u een plant cadeau wilt doen, kunt u daar bij de keuze al rekening mee hou- den. Wordt het een bloeiende of een groene plant? En in welk 'klimaat' komt uw cadeau terecht? Er zijn mensen die overdag niet thuis zijn, waardoor het groene cadeau de hele dag in een koele kamer staat. Andersom kan het ook. Niet alle planten kunnen tegen een plaatsje achter het glas in de zon of boven een warme radiator. Een plant gedijt het beste in een omgeving die aanvoelt als de plaats waar hij van nature vandaan komt (vaak het tro- pisch regenwoud of de woes- tijn). Die plaats heeft alujd te maken met licht, temperatuur en vochtigheid. Toch is het niet zo dat een plant in de vensterbank, die om de dag water krijgt, het per definitie goed doet. Er gaan zelfs meer planten dood aan te veel, dan aan te weinig water. Iedere plant vraagt om een persoonlijke behandeling. AllerHande 83

Allerhande | 1993 | | pagina 83