I J N D E N MET E Een fond (geconcentreerde bouillon) geeft nou net die verfijnde smaak aan bijvoorbeeld soep, saus of jus. Albert Heijn heeft kant-en-klare vlees-, gevogelte- en visfond in het assortiment, die we in drie recepten presenteren. 54 AllerHande Een fond is een ideale basis voor een mooie vleesjus, een verfijnde saus en een fluwelige ragout. Ook veel soepen worden extra lekker door toevoeging van een fond. Enkele eetlepels fond ver- rijken de smaak en de gelerende werking geeft jus en saus een voile struc- tuur. Zelf fond maken vergt nogal wat tijd: u moet eerst in ongeveer vier uur een krachtige bouillon trek- ken van vlees, botten en verschillende groenten en na het zeven de bouillon nog eens sterk laten inko- ken tot een dikke, aromati- sche fond. Kant-en-klare fond in een pot is daarom een uitkomst. Sinds enkele maanden kunt u bij Albert Heijn drie verschillende fonds kopen. AH Vleesfond, gemaakt van vlees en botten van rund en kalf, ui, wortel, prei, selderij, kruiden en specerijen. AH Gevogeltefond, gemaakt van kippevlees en -botten, ui, wortel, prei, selderij, kruiden en spece rijen. AH Visfonc., gemaakt van visvlees, -graten, ui, wortel, prei, selderij, kruiden, specerijen en sherry. De fonds zijn verpakt in glazen potten met een inhoud van 380 ml en kosten f 4,95. Als u een pot fond voor gebruik in de koelkast zet, stijft de inhoud op en is de fond makkeiijk te doseren. Een restje kunt u nog drie dagen in de koelkast bewaren. U kunt zo'n rest je ook in een ijsblokjes- vorm invriezen. Dan hebt u altijd een kleine portie fond achter de hand om jus of saus op smaak te brengen.

Allerhande | 1993 | | pagina 54