't Is misschien even wennen: sherry uit onze Spaanse bodega in San Lucar de Barrameda als ingredient in de Chinese keuken. Maar't kan heel goed. We raden u dan wel aan onze very very dry sherry te nemen. Salade van biefstuk met een sherry- sesamdressins: 150 g spinazieblaadjes, 3 tomaten, 200 g biefstuk, 1 eetlepel m sesamzaadjes, 3 eetlepels sojaolie, 3 lente-uitjes, 2 eetlepels sojasaus, 2 thee- lepels gembersiroop, 1/2 dl Conqueror very very dry sherry. Was de spinazie en maak de blaadjes goed droog. Ontvel de tomaten, verwijder de zaadjes en het vocht en snij het vruchtvlees in reepjes. Meng de spinazieblaadjes met de tomaten door elkaar en verdeel ze over 4 bordjes. Snij de bief stuk in dunne reepjes. Rooster de sesamzaadjes in een droge koekepan goudgeel. Schud ze uit de pan. Verhit de olie in de pan en bak hierin de biefstukreepjes al omscheppend heel snel bruin. Verdeel ze over de salade. Fruit de lente-uitjes in de pan. Roer de sherry, de sojasaus en de gembersiroop erdoor en laat het sausje heel even koken. Lepel de dres sing over de salade en strooi het sesamzaad erover. Serveer direct. Yakitori (spiesjesl van varkenshaas en groenten met soja-sherry- sausje longeveer 20 satestokjes): 2 bosuitjes, 3 eetlepels sojasaus, 3 eetlepels very very dry sherry, 2 theelepels ma'izena, 2 varkenshaasjes lea. 450 g), 24 broccoliroosjes, 24 peultjes, 24 aspergepunten, 24 reepjes bleekselderij van ca. 2 cm, zout. Voor het sausje: 3 eetlepels Conqueror very very dry sherry, ca. 1/2 eetlepel gembersiroop, 1 a 2 theelepels sesamolie of 1 theelepel geroosterd sesamzaad. Leg de houten satestokjes ca. 1 uur in koud water. Maak de bosuitjes schoon en snij ze in ringetjes. Roer de soja saus met de sherry, de bosuitjes en de mai'zena door elkaar. Snij de varkenshaasjes in stukjes en marineer het vlees ca. 30 minuten in het sojasausje. Maak de broccoli, peultjes, aspergepunten en bleeksel derij schoon en kook de groenten ca. 3 minuten in water met zout. Spoel ze in een vergiet met koud water at. Steek de groenten afwisselend aan 12 satestokjes. Steek de stukjes vlees aan de overige satdstokjes. Klop van de ingredienten het sausje. Bereiden: verwarm de grill voor en grilleer dan de vlees- spiesjes aan elke kant ongeveer 3 minuten en de groenten- spiesjes zo'n 2 minuten aan elke kant. En? Zit er voor u een leuk receptje bij? Tussen twee haakjes: die very very dry sherry van ons kunt u ook heel goed bij het eten drinken. Dus niet alleen ervoor, als aperitief. Onze Conqueror very very dry maken we van de beroemde Palominodruif. Die geeft 'n droge wijn. Maar wel met 'n heerlijk, verfrissend fruitig aroma. En juist die combinatie van droog en fruitig geeft een perfecte combinatie met deze gekrui- de recepten uit't verre oosten. Lest ons u een vely, vely gezellige avond te wensen.y Conqueror. Sherry uit de bodega van Albert Heiin. s Hebt u al eens gekookt met onze vely vely dly shelly? on

Allerhande | 1993 | | pagina 37