B "Prikkejende frisheid Paardverz orging eter beschermd Nieuw: AH Scheermiddelenlijn! Na het scheren - droog of nat - is het tijd voor de after shave. Bij nat sche ren is het gezicht nage- spoeld met water en drooggedept met een zachte handdoek. De prik- keling van een after shave lotion wordt door veel mannen als prettig erva- ren. Het relatief hoge per centage alcohol in de after shave lotion werkt desinfecterend en sluit de porien, waardoor kleine wondjes geen kans krij- gen te gaan ontsteken. De huid voelt hierna fris aan. Albert Heijn heeft een nieuwe scheermiddelenlijn van het eigen merk ontwik-; keld.Een goede scheerschuim zorgt ervoor dat de haren op het gezicht nog zach ter worden, waardoor het scheren mak- i.£i AH Scheerschuim is voor zowel de normale als de gevoelige huid. Het milde schuim wordt zo uit de bus met de vingers op de huid aange- bracht en droogt niet snel op. Mannen -i' y die 's ochtends een nog frissere staht willen mi ken, g« hri ken d- niafywt AH Scheergel nx r rk normale- eh" gevoe lige huid). Deze zachte gel reageeft op J fr- *L'-. '"I warmte en gaat pas schuimen wanne'er het op de huid is aangebracht. De keus voor een gel of schuim is hleel persoon- lijk. Welk produkt u ook kiest: nat scheren is een secuur wgrkje. Sjcheer - ondanks haast - altijd netjes. Van slor- digheden hebt u de hele dag spijt. Een dagcreme voor de man? Dit is nog lang niet ingeburgerd. Veel mannen hebben voldoende aan hun after shave. Toch is het niet zo'n vreemd idee. De after shave wordt maar op een klein gedeeite van het gezicht gebruikt. De rest blijft de geheie dag onbedekt en wordt bloot- gesteld aan zon, wind en andere invloeden van bui- tenaf. Deze hebben min der effect wanneer de huid wordt beschermd door een goede dagcreme. Een dun laagje, aange bracht op de huid na het scheren, is voldoende. Er zijn goede, neutrale cre- mes die het vocht in de huid vasthouden, snel intrekken en niet vet aan- voelen (AH Dagcreme, Oil of Olaz). Snorren en baarden moe- ten goed worden onder- houden anders ontstaat er 'wildgroei'. Als baard en snor geknipt moeten wor den kan dat het beste droog gebeuren. De haren zijn dan steviger. Het gebruik van alcoholhou- dende produkten, zoals after shave of eau de toi lette is niet aan te raden. De haren drogen te veel uit en worden dof. Voor het wassen van de baard kan een milde shampoo worden gebruikt (AH ledere dag, Zwitsal). Wei goed uitspoelen anders ontstaat er huidirritatie.

Allerhande | 1993 | | pagina 115