A A L L E S CONCENTREERT ZICH ROND HET SCHEREN fijat of droog y^chte verkoeling vondreinipi raging Sjplash! f Mw De keuze tussen nat of droog scheren wordt vaak bepaald door de tijd die u ervoor neemt. Droog scheren heeft als voordeel dat het weinig tijd kost. Na het opstaan kunt u direct het elektrische scheerapparaat ter hand nemen, want het beste resultaat wordt bereikt als de baardharen droog en hard zijn. Het voordeel van nat scheren is het fris- se gevoel na afloop. Ook worden de haren dieper afgesneden en blijft het gezicht dus langer glad. Nat en droog afwisselen kan natuurlijk ook. Niet iedere man houdt van het prikkelende gevoel van een after shave lotion op het gezicht. Voor hem is er voldoende keus in zachte 'na-het-scheren- produkten', die after shave balsems worden genoemd. Deze verkoelen en verfrissen de huid zon- der een sterke prikkeling. Bovendien bevatten de meeste balsems verzorgen- de bestanddelen, die een kalmerend effect op de huid hebben (Axe cooling gel, Nivea balsem). Ook voor mannen is het zinvol's avonds een paar minuten te besteden aan een goede reiniging van het gezicht. Dit kan met een milde wascreme (Pond's face wash, Unicura), waarmee het vuil van de hele dag makkelijk en snel wordt weggewassen. Voor een extra schoon resul taat dept u de huid na met een verfrissende lotion (Clearasil, Nivea). Laat deze even opdrogen en breng daarna eventu- eel een verzorgende creme aan (AH Nacht- creme, Nivea). Xu-l I Iedere ochtend een frisse start met veel water. Koud water stimuleert de bloedsomloop en zorgt ervoor dat het gezicht tot leven komt. Maar water alleen is niet voldoende. Veel mannen wassen hun gezicht met zeep. Kies hiervoor wel een alkali- vrije zeep (Unicura) of een speciale cleanser met een neutrafia'-ZMirgraad (Pond's face wash). Hiermee wordf de htrid op een milde manier tot in" de porien gereinigd. yoor een wat vettere huid is een huidzuiverende schuimgel (Ultra Clearasil) zeer geschikt. De gel opent de porien en maakt de huid diep schoon, Het grondig wassen van liet gezicht heeft als voordeel dat het nat scheren een stuk makkelijker gaat.

Allerhande | 1993 | | pagina 114