S 2 EEN MOOIE HUID HEBBEN EN HOUDEN ]?rop en eraf J^einigen is de basis B eschermend filter nel schoon a Mascara, kohl, eyeliner en oogschaduw: alle mooi- makers voor de ogen moeten er voor het slapen gaan weer af. Gebruik hiervoor altijd speciaal voor dat doel ontwikkelde produkten (AH, Nivea). De meeste reinigingsproduk- ten voor oogmake-up zijn zacht voor de huid en ver- wijderen de make-up zon- der moeite. Dep de lotion of emulsie met een voch- tig watje op het gesloten oog en reinig daarna voorzichtig de huid op en rondom de oogleden. Het gezicht's ochtends en 's avonds goed reinigen is noodzakelijk voor een frisse huid. Bovendien kan een schone huid beter profiteren van de eigen- schappen van huidverzor- gende produkten. Met name een droge en gevoelige huid is gebaat bij een zachte reiniging. Een deansingmilk is mak- kelijk in het gebruik (AH Reinigingsmelk, Nivea Visage). Een kleine hoe- veelheid met de vinger- toppen inmasseren en afnemen met een vochtig watje of tissue of afspoe- len met lauwwarm water. In steeds meer verzorgen- de cremes is een UV-A/B filter verwerkt (AH Dagcreme, Kaloderma face and body creme, Oil of Olaz). Dit filter beschermt de huid tegen nadelige invloeden, zoals zon en wind, die de vroegtijdige veroudering van de huid veroorzaken. Een huid die elke ochtend wordt voorzien van een verzorgende creme blijft langer fris en veerkrach- tig. Als de creme is inge- trokken kan er eventueel make-up worden aange- bracht om het gezicht mooi mat en egaal te maken. Wie de dag begint met water en gewone zeep, zal merken dat de huid na het wassen strak en schraal aanvoelt. Dat komt omdat een alkali- sche zeep (een zeep gemaakt met het zoge- naamde alkalizout) te veel vet aan de huid ont- trekt, waardoor deze haar soepelheid en zachtheid verliest. Kies daarom Ne ver voor een milde zeep met neutrale pH-waarde (een produkt met dezelf- de zuurwaarde als de zuurgraad van de huid, bijvoorbeeld Oil of Olaz) of een milde wascreme, zoals Unicura zeep of Pond's face wash. Hiermee kunt u uw gezicht heerlijk met een zacht schuim masseren en daarna afspoelen met veel lauwwarm water.

Allerhande | 1993 | | pagina 110