MAANZAADBROODJE MET MANGO EN SCHWARZ- WALDERSCHINKEN (lunchgerecht, 4 personen) 1 kleine mango (300 g), '/2 bakje verse roomkaas met ham (a 125 g, Bressot), 1/4 kleine krop ijsbergsla, 4 radijsjes, 4 harde maanzaadbolletjes, 8 plakjes Schwarzwalderschinken (ca. 150 g) Voorbereiden: Mango schillen en langs pit in plakken snijden. 12 Mooie plakken apart houden. Rest van mango in kleine stukjes snijden en door roomkaas scheppen. Sla wassen, uitslaan en in flinter- dunne reepjes snijden. Radijsjes schoonmaken, wassen en in dunne plakjes snijden. Bereiden: Bolletjes open- snijden. Onderste helf- ten royaal besmeren met deel van roomkaas- mengsel. Sla erover ver- delen. Plakjes mango op sla rangschikken. Plakjes ham halveren, dubbel- vouwen en op mango leggen. Radijs dakpans- gewijs erop rangschik ken. Bovenste helften van bolletjes dun besme ren met rest van room- kaasmengsel. Met besmeerde kant er schuin opzetten. Voorbereiden: ca. 10 minuten Bereiden: ca. 10 minuten Prijsp.p.: ca. f 3,50 Bevat per eenpersoonsportie: 275 Calorieen vet 10 g- eiwit 15 g- koolhydraten 32 g wichspread. Onderste helften met sla beleggen. Plakjes kaas dubbelvou- wen en op sla leggen. Plakjes tomaat dakpans- gewijs erop leggen. Spek erop leggen en bleeksel- derij erover verdelen. Bovenste helften van bolletjes met besmeerde kant er schuin opzetten. Voorbereiden: ca. 10 minuten Bereiden: ca. 10 minuten Prijs p.p.: ca. f 1,50 Bevat per eenpersoonsportie: 330 Calorieen vet 18 g- eiwit 13 g- koolhydraten 29 g Voorbereiden: Grill voor- verwarmen op hoogste stand. Plakjes spek op grillrooster leggen. Roos ter, met lekbak eronder, ca. 5 cm onder grill schuiven. Spek in ca. 4 4 5 minuten knapperig en bruin grillen, halverwege keren. Spek op keuken- papier laten uitlekken. Bleekselderij schoonma ken en wassen. Stengel schuin in dunne plakjes snijden. Tomaat wassen en in plakjes snijden. Sla wassen, uitslaan en in stukken scheuren. Korst- jes van kaas snijden. Bereiden: Bolletjes open- snijden en helften besmeren met sand- SESAMBOLLETJE MET KAAS EN SPEK (lunchgerecht, 4 personen) 8 plakjes ontbijtspek, 1/2 Stengel bleekselderij, 1 vleestomaat, 4 kleine blaadjes ijsbergsla, 4 plakken gesneden jongbelegen kaas, 4 harde witte sesambolletjes, 6 eetlepels sandwichspread (Heinz), keukenpapier AllerHande 53

Allerhande | 1993 | | pagina 53