Die avond kozen we een fijngekruide Chili con Carne. (Maar het had ook een Lasagne of een Babi Pangang mogen zijn.) Daarom gebruikikStruik Na een lange, lange werkdag, hadden we geen van beiden meer zin in uitgebreide culinaire heisa, die avond, dus overwogen we andere maatregelen. Een pizza bij de Italiaan? Een sate met bijlagen i de bruine kroeg? Een foe yong hai van de meeneemchinees? "Nee", zeiden we, "niet weer de deur uit. En mag het wel betaalbaar en lekker zijn?" Dus opende ik mijn keukenkast om maar weer eens een beroep te doen op onze altijd aanwezige voorraad Struik. Die avond kozen we een fijngekruide Chili. Maar het had ook een pittige Babi Pangang, een voortreffelijke Lasagne of een krachtige Jachtschotel mogen zijn. Er zijn maar eventjes 18 (acht-tien!) verschillende Struik Complete Maaltijden en van die achttien heb ik er altijd wel een aantal in huis. Zoals gezegd gewoon in de keukenkast. Daar blijven ze, als het zou moeten, minstens twee jaar goed. Toch zitten er geen conserveermiddelen in. Net zo min als kunstmatige kleurstoffen en kunstmatige smaak stoffen en hoe die E-nummers allemaal mogen heten. Een Complete Maaltijd van Struik is goudeerlijk. Bereid van allemaal goede, verse ingredienten en houdbaar gemaakt op de manier waarop oma dat ook deed. Door te wecken. Niet in een weckpot, maar in een handig rits-open pack. Een Struik-maaltijd heb ik in een paar minuten op tafel. Zo zonder meer. Of, als ik zin heb, opgetuigd met wat keukenfantasie van eigen hand. Zo deed ik die avond bij de Chili: piccallily en wat rijst van de vorige dag. (Een Sauvignon de Touraine uit 1990 smaakte er trouwens voortreffelijk bij.) Babi Pangang versier ik met kroepoek, komkommer, sambal badjak. Lasagne met olijven en preiringetjes gemengd met plakjes banaan. Jachtschotel met een bakje appelmoes en ga zo maar door. Struik Complete Maaltijden zijn zo lekker dat ze je dikwijls inspireren er nog wat lekkers bij te doen. Of je nu een Hollandse maaltijd neemt of een Italiaanse. Een Amerikaanse, eenoosterse. of een Hongaarse. Over "Hongaarse" gesproken... Goulashschotel met rundvlees... dat is misschien wel iets voor morgen. Of zal ik eens een heerlijke Hollandse Boerenkool? Of... (COMPLETE MAAflJD)

Allerhande | 1993 | | pagina 34