LAUW MET Kip-culinair, dat bedoelen we met deze drie lauwwarme salades, waarin gerookte-, gekookte- of gebakken kip de basis vormt. LAUWVMRME KIPSALADE MET AARDBEIEN ENTAUGE (voorgerecht, 4 personen) (lunchgerecht, 2 personen) 1 teentje knoflook, 2 eetlepels ketjap manis (Conimex), 1 eetlepel azijn, 4 eetlepels olie, 1 theelepel gemberpoeder, 1 theelepel ketoembar (Conimex), 2 theelepels vloeibare honing, 2 theelepels sesamolie (Royal Mail), 2 kipfilets (250 g), 2 struikjes witlof, 4 blaadjes ijsbergsla, 2 eetlepels bloem, 1 bakje tauge (125 g), 1 doosje aardbeien (250 g), 12 sprietjes bieslook, ijsblokjes, keukenpapier Voorbereiden: Knoflook pellen en boven kom uitpersen. Ketjap, azijn, 2 eetlepels olie, gemberpoeder, ketoembar, honing en sesamolie erdoor roeren. Kip in marinade leg- gen en enkele lepels marinade over kip scheppen. Kip afge- dekt ca. 1 uur in koelkast laten marineren. Bereiden: Widof schoonmaken, wassen en in grove stukken snijden. Sla wassen en in dunne reepjes snijden. Witlof en sla tot gebruik in ijskoud water met ijsblokjes leggen. In pan 1 liter water aan de kook brengen. Kip uit marinade nemen en droogdeppen met keukenpapier. Bloem op bord strooien en kip erdoor wente- len. In koekepan rest van olie verhitten. Kip in ca. 10 minu- ten rondom bruin en gaar bakken. Intussen tauge in zeef doen en overgieten met kokend water. Goed laten uit- lekken. Aardbeien wassen en kroontjes verwijderen. Grote exemplaren halveren. In ver- giet widof en sla goed laten uitlekken. In steelpan marina de met V2 dl water aan de kook brengen. Ca. 2 minuten doorkoken. Witlof, sla, taugd en aardbeien over vier borden verdelen. Kip met scherp mes schuin in dunne plakken snij den en over salade verdelen. Marinade erover schenken. Bieslook erboven fijnknippen. Serveren met geroosterd bruinbrood. 16 AllerHande

Allerhande | 1993 | | pagina 16