U \j* I 0 weet wat u eet l|d Termen op de verpakking Eieren splitsen a la chefkok Vele duizenden eieren passeren per week de Albert Heijn-kassa's, keurig verpakt in doosjes (6 of 10 stuks) of trays (15 of 20 stuks). Op de verpakking staan allerlei verplichte wettelijke termen. Kwaliteitsklasse A: alle eieren. die aan consumenten worden verkocht, vallen onder deze klasse. De kwaliteitsklassen B en C zijn bestemd voor verwerking in de voedingsmiddelenindustrie. Gewichtsklasse: eieren worden in het pakstation gesorteerd op gewicht. De klasse varieert van 0 tot en met 7 (bij Albert Heijn van 1 t/m 5). Gewichtsklasse 0 eieren wegen meer dan 75 gram, klasse 7 eieren minder dan 45 gram. De overige maten liggen hiertus- sen in. De meest verkochte eieren beho- ren tot klasse 2 of 3. Verpakkingsdatum: na zes weken kan het ei als oud bestempeld worden. Bij AH Eieren is de 'tenminste-houdbaar-tot- datum' veiligheidshalve op vier weken gehouden. Het best kunt u de eieren op een constant koele plaats bewaren in de doos. Bewaar liever geen sterk geurende produkten als bijvoorbeeld uien of vis in de buurt van de eieren, want door de poreuze schaal neemt een ei snel de smaak en geur ervan over. Kwaliteitszegel van de Stichting Scharreleicontrole: een scharrelei is gegarandeerd door de ronde stempel met een leeuwtje erin en de tekst 'Stichting Scharreleicontrole'. Bij Albert Heijn staat dit garantiezegel op de d66s van de scharrel-, ma'is- en Viergranen- eieren en daarom niet op de eieren. Voli6re-eieren worden gecontroleerd door het Nederlandse Eiercontrole Bureau. Op de doos van het voli&re-ei staat het volierebeeldmerk. Het Gras Ei wordt gecontroleerd door de Stichting Nederlands Controlebureau voor Pluimvee en Eieren te Zeist. Behalve een garantiezegel op de doos, krijgt elk ei het stempel 'Gras Ei'. Eieren belanden thuis niet alleen in de eierdop of in de koekepan, maar ook onzichtbaar in soepen, sauzen, souffles en gebak. In vele keukens wordt geto- verd met een eitje. De snelste en makke- lijkste methode om eieren te scheiden doet de chefkok ons voor: vang het ei op in een schone hand, zodanig dat het eigeel op de licht gespreide vingers wordt opgevangen en het wit tussen de vingers door in een eronder geplaatste kom druipt. Deze methode werkt hygie- nischer dan de klassieke manier, met behulp van de eierschaal. Een andere hygienische methode is met behulp van een eierscheider. I Gekookte geverfde eieren Speriaal voor Pasen 1993 heeft Albert Heijn eieren in allerlei modi- euzetinten geschilderd. Prachtig in een mandje op de ontbijttafelof als basis voor hetverderversieren van het paasei met lintjes, strik- ken en plakkertjes.

Allerhande | 1993 | | pagina 146