Z O V E E L Z O V E E L S M A K E N Goud van oud Bewaaradviezen Verpakking: eigentijds en handig strooit de strooimachine geschaafde amandelen of ander strooisel op de keurige rijen deeglapjes. En even ver- derop verdwijnen de ronde lapjes in een lange oven. Na zes minuten komen ze prachtig gebruind de oven weer uit. Ze krijgen even de djd om af te koelen, voordat ze een duik mogen nemen in het chocola- debad. Als ze hieruit komen is de onderkant van het koekje voorzien van een chocolade- laagje. Eventueel krijgen de koekjes op de bovenkant nog een chocoladedecoratie. Voordat ze verpakt gaan wor- den, moeten de koekjes eerst goed afgekoeld zijn. Dit gebeurt in de lange koude- straat, een soort horizontale koelkasttunnel, waar de koek jes op de lopende band door- heen lopen. Na een half uurtje vanaf de deegbereiding, lopen de eerste koekjes de inpakma- chine binnen. Met een snel- Naast de nieuwe koekjes bestaat het AH Koekjes- en Biscuitassortiment uit de volgende lekkernijen: AH Windsor Biscuit (250 gram); AH Windsor Volkoren Biscuit (250 gram); AH Tarwe-Mout Bis cuit (300 gram); AH Volkoren Biscuit (300 gram); AH Donker Bruintjes puur (300 gram); AH Licht Bruintjes melk (300 gram); AH Melk Chocolade Tarwe Biskwie (300 gram); AH Pure Chocolade Tarwe Biskwie (300 g); Cafe Noir, koffie glace (175 gram); Lange Vingers, met eieren bereid (175 gram); Frou-Frou, vanille wafeltjes (250 gram); Zaanse Kermis, kokosbiscuit (400 gram); Sinas- cakes (150 gram); Garibaldi, biscuit gevuld met krenten (200 gram). heid van 26.000 koekjes per uur belanden ze in de verpak- king. Klaar voor verzending naar de winkels. Nog meer nieuwe koekjes Tot dusver hebben we het gehad over de ontwikkeling van drie nieuwe koekjes. Tegelijkertijd werd echter ook gewerkt aan de totstand- koming van nog eens vijf nieuwe koekjes, die door een andere bakkerij worden gemaakt. Ze hebben een ver- gelijkbare lange weg afgelegd, voordat ze het winkellicht zagen. Voor de volledigheid stellen we alle nieuwe AH Koekjes daarom hier nog even aan u voor. AH Frambozenkoeken (155 gram): krokante koeken met wine chocolade gedeco- reerd. In de koek zitten stukjes framboos en frambozenpulp. AH Strooiselkoeken (165 gram): brosse, knapperige koeken, met strooisel versierd. Dit strooisel bestaat uit stukjes amandel, amandelschaafsel, krentjes en 'grijs' (grove witte suiker). Ze hebben een voetje van pure chocolade. AH Amandelkoeken (165 gram): brosse koeken, gedecoreerd met amandel schaafsel en voorzien van een pure-chocoladevoet. AH Country Cookies (300 gram): een krokante biscuit met de voile smaak van volkorentarwemeel en havervlokken. AllerHande 109 AH Fruit Cookies (300 gram): een krokante biscuit, gemaakt van onder andere volko rentarwemeel, havervlokken en krenten. Het fruit in de naamgeving slaat op de krenten (gedroogde druiven). AH Garibaldi biscuit gevuld met rozijnen en kaneel (200 gram): een stevige biscuit gevuld met rozijnen, kaneel en fris appelaroma. Deze koeken zijn een variatie op de AH Garibaldi biscuit gevuld met krenten. AH Frambozencakes (150 gram): een koekje van luchdge cake, frisse frambozen- vulling en pure chocolade. AH Citroencakes (150 gram): een luchtig koekje met frisse citroen/limoenvuiling en pure chocolade. Beide koekjes zijn een variant op de AH Sinascake. Alle koekjes van het AH merk hebben een nieuwe, ondoor- zichdge verpakking gekregen. Behalve de Frambozenkoeken, Strooiselkoeken en Amandel koeken: die zitten in een doorzichtige verpakking. Bij Eenmaal geopende pakjes koek kunt u het best in een afgesloten trommel bewaren. Ze blijven dan nog enkele weken knapperig en bros. Bewaar koek of biscuit nooit in een broodtrommel bij het brood. In brood zit namelijk veel vocht en dit trekt dan in de koek. Met het gevolg dat ze zacht en slap worden. alle andere AH Koekjes en Biscuits zijn de koekjes op de rol of doos afgebeeld. Deze afbeelding geeft exact aan hoe u de koekjes kunt aantreffen in de verpakking. Met de han- dige 'tearstrip' maakt u de gesloten verpakkingen met twee vingers makkelijk en snel open. U ziet op de gesloten verpakkingen opvallende tafe- relen, stadsgezichten, bakkers, beren of grondstoffen afge beeld staan, die een link leg- gen naar het koekje. De afbeeldingen varieren van de Eiffeltoren bij de Cafe Noir tot korenschoven bij de Vol koren Biscuit. Van een statig theehuisje in Engeland op de Windsor Biscuit tot een plein ten tijde van de Zaanse Ker mis op de verpakking van de gelijknamige koekjes.

Allerhande | 1993 | | pagina 109