Mag alcoholvrij bier w or den verkocht aan kinderen beneden de 16jaar? Zit er ei in diep- vriesbladerdeeg verwerkt? Is er een wettelijk vastgesteld gewicht voor brood? Kan mayonaise ongekoeld worden vervoerd? (Met) Kiwi voor mijn schoenen Mijn zoon van veertien had laatst boodschappen voor me gedaan. Bij de kassa werden de alcoholvrije pilsjes geweigerd af te rekenen omdat hij noggeen zestienjaar is. Ik dacht dat de wet alleen betrekking had op alcoholhoudende dranken. Had de caissiere gelijk toen ze wei- gerde afte rekenen DHR.J. TEU. Er is bij de wet bepaald dat aan personen jonger dan zestien jaar geen alcoholhoudende dranken mogen worden verkocht. Deze wet is echter niet van toepassing op alcoholvrij bier waar immers geen alcohol inzit. Onze caissie- res zijn hiervan in principe op de hoogte. De ervaring van uw zoon berust op een misverstand waar- voor we u onze verontschuldigin- gen aanbieden. Ik maak altijd zelf bladerdeeg, maar nu zag ik laatst dat het bij Albert Heijn ook kant-en- klaar verkocht wordt. Dat scheelt een hoop werk. Ik vraag me echter af. zit er in dit pro- dukt ei verwerkt? MEVR. W.B. TED. De hoofdbestanddelen van AH Bladerdeeg zijn tarwebloem, plantaardige margarine, water en zout. In het bladerdeeg uit het diepvriesassortiment zit dus geen ei. De plakjes bladerdeeg zijn inderdaad heel gemakkelijk in het gebruik. U haalt uit het pakje net zoveel plakjes als u nodig denkt te hebben en laat ze even ontdooien. Met een beetje water laten de plakjes zich gemakkelijk aan elkaar plakken tot een grote lap deeg. Deze kunt u op dezelfde manier ver- werken als u gewend bent met eigen gemaakte bladerdeeg. Omdat een vriendin me vertel- de dat een heel brood wettelijk 800gram hoort te wegen, heb ik uit nieuwsgierigheid eens een brood gewogen op mijn keuken- weegchaal. Het bleek 750 gram te wegen. Ik ga ervan uit dat mijn weegschaal niet zo nauwkeurig is als een geijkte weegschaal, maar toch vraag ik me afofhet brood wel hetjuiste gewicht had. MEVR. v.ct. V. TEN. Voor een gebakken brood is niet warenwettelijk bepaald welk gewicht het hoort te hebben. Wel is in het broodbesluit Warenwet vastgelegd hoeveel gram droge stof (meel) een heel brood dient te bevatten, namelijk tussen de 480 en 530 gram. Af hankelijk van het soort brood schommelt het gewicht van het afgebakken brood tussen de 750 en 850 gram. De gewichts- verschillen ontstaan door de samenstelling en de baktijd van het brood. Volkorenbrood wordt bijvoorbeeld gekneed met meer water omdat de zemelen en kie- men in het volkorenmeel meer water opnemen. Terwijl het deeg van witbrood, bruinbrood en andere lichtere broodsoorten minder zemeldelen bevatten, waardoor minder water wordt gebruikt. Warenwettelijk wordt dan ook niet gekeken naar het gewicht van het eindprodukt, maar naar het gewicht van de droge bestanddelen waaruit het brood bestaat. Aankomende zomerga ik op bezoek bij vrienden in het buitenland. Ze hebben me gevraagd ofik wat potten mayonaise voor ze mee wil nemen. Kan dat wel als we een paar dagen met de auto onderweg zijn. MEVR F. TEA. Aangezien mayonaise niet gekoeld behoeft te worden bewaard, is er geen enkel bezwaar om een voorraadje mee te nemen voor uw vrienden. Mayonaise is tenminste negen maanden houdbaar. We raden u aan om potten te nemen met een 'tenminste houdbaar tot datum, die ruim in de toekomst ligt, zodat uw vrienden niet voor onaangename verrassingen komen te staan als ze hal- verwege hun voorraad zijn. I Maak kans op een van de 200 Kiwi schoenpoetsblikken. Dit nostalgische blik gevuld met een in- en uitwrijf- borstel, een poetsdoek en 2 blikken schoencreme is als volgt te winnen: Maak de volgende siagzin af: Vul uw naam en adres volledig in. Stuur deze samen met de siagzin in een gefrankeerde envelop naar: Kiwi Aktie, Postbus 1418,3900 BK Veenendaal. Naam: Adres: Postcode en Woonplaats: Vul hier de streepjescode van een Kiwi produktin: I I I I I 1 I I I I I I I I In/ending inogelijkTTm 31 maart 1993 Maximaal 1 inzending per go/in (adres). Over de uiislag kan niet gekorrespondeerd worden. Medewerkeis van Koitman Intrudal /.ijn van dcelname uilgesloten. zsszrvsnzen 2 3 4 5 AllerHande 97

Allerhande | 1993 | | pagina 97