t| Compaxo TZATZIKI-WORST1ES V R A A G EN ANTWOORD Goudanaartjes. Calve De ideale snack voor de hartige trek. HH Hoe wordt de maat van dop- erwten bepaald? Waarom een schepje Buisman bij de koffie? Het maart-recept Daar maak Veel mensen vinden extra fijne doperwten bet Lekkerst. Over smaak valt natuurlijk niet te twisten, maar ik vind de grote- re doperwten ook best lekker. Wat ik me wel afvraag is wat de normen zijn voor bijvoor- beeld een fijne ofeen extra fijne doperwt. En hoe worden ze op maat gesorteerd? MEVR. C. TEM. Doperwten worden op grootte gesorteerd door middel van zeefcilinders. Ze worden grondig gewassen en tegelijkertijd door een aantal zeefcilinders gevoerd. De zeven hebben gaatjes die overeenkomen met de vastge- stelde maten voor doperwten, te weten: extra fijn, zeer fijn en fijn. Eerst gaan de doperwten in een zeef met kleine gaatjes die iets groter zijn dan de doorsnede Wilt u iets meet weten over produkten die bij AH te koop zijn of over andere zaken die u bij AH tegenkomt? De bedrijfsleiding in uw AH-winkel zal met genoegen uw vragen beantwoorden. Voor meer informatie kunt u gratis bellen met de AH Servicelijn: 06-0305. Elke vraag wordt beantwoord: sommige direct, over andere bellen we u terug. Interessante vragen worden in deze rubriek gepubliceerd. Om redenen van privacy worden hierbij alleen de initialen van de vragensteller afgedrukt. van de extra fijne doperwt. De extra fijne doperwten vallen door de gaatjes, terwijl de rest achter- blijft. Zo worden vervolgens ook de zeer fijne en fijne doperwten gezeefd. Mijn moeder deed altijd een schepje Buisman bij de koffie. Dat was zo gewoon dat ik me nooit eerder heb afgevraagd wat Buisman eigenlijk is en welk effect het op de koffie heefi. Kunt u me hier iets meer over vertellen DHR. S.H. TEZ. Buisman is gecaramelliseerde druivesuiker. Tijdens het produk- tieproces wordt er een vleugje zout toegevoegd voor het ver- krijgen van een mooie, diepbrui- ne kleur. Voorts wordt er nog wat melasse (suikerstroop) toe gevoegd voor een extra pittige smaak. Wanneer u aan de gema- len koffie in het filter een schep je Buisman toevoegt geeft dit een voile en pittige smaak aan uw kopje koffie. Een vol maat- schepje op acht koppen koffie is al voldoende. Misschien kunt u zich nog herinneren dat bij uw moeder het laatste restje Buis man vaak hard was geworden. De oorzaak hiervan was dat het poeder vocht aantrok en dan een harde klont werd. Dit pro- bleem is opgelost, want naast de ouderwetse Buisman (Buisman Classic) is er nu ook de Buisman Royal, die door een speciale bewerking een korrelige struc- tuur heeft gekregen, die minder snel vocht aantrekt. De ingre- dienten van de Classic en de Royal zijn echter exact dezelfde. Gebraden runderworst stukjes snijden en om en om met blokjes gemarineerde (olijfolie, basilicum, knoflook, zout en peper) aubergine aan pennen rijgen. De spiesjes onder de laten bruinen en met Calve Griekse Tzatzikisaus:. serveren. 96 AllerHande

Allerhande | 1993 | | pagina 96