Van Toetje tot Grand Dessert Pure vruchten in twee exquise dessert-variaties •TE GrOT^ :oti grutZE VOORJAARS-DESSERT-TIP: ROTE GRUTZE ANATEVKA Feestelijk op een wafel Smaakvol met vanillepudding Overheerlijk met siagroom Verfrissend met yoghurt Geraffineerd als taartvulling Klassiek bij ijs Verrassend lekker met vanille-saus VERBORGEN Vetcijfers BOSX'RUCHTEN "TUlNVHL'Ctn'CN fruitig-zoet Voor 4 personen Meng de likeur door de Rote Grutze en Rote Grutze laat dit mengsel 15 minuten staan. Bosvruchten of Sla de siagroom stijf en schep de creme Tuinvruchten fraiche erdoor. Zeef de poedersuiker 1 eetl. erboven en spatel deze erdoor. Schep 2 sinaasappellikeur eetlepels Rote Grutze door het 3 dl siagroom slagroommengsel. Doe 3 eetlepels Rote 2 eetl. crdme fraiche Grutze in een schaaltje en schep de room 2 eetl. poedersuiker erover. Serveer dit feestelijke dessert met wafeltjes wafeltjes. vetten Als het vet goed heet is PRODUKT VET IN GRAMMEN voordat vlees of vis wordt toe- gevoegd, schroeit het meteen Brood dicht en neemt minder vet op. 1 croissant 8 Bij het braden of bakken 1 snee brood (volkoren, wit, bruin) 1 van een stukje vlees worden Boter, margarine etc. de smaak en malsheid beter 1 broodbeleg margarine, roomboter 4 als het vetrandje eraan blijft 1 broodbeleg halvarine 2 zitten. Voor het eten kunt u Broodbeleg het eraf snijden. 1 broodbeleg kaas 48+ 6 Groente kunt u, behalve 1 broodbeleg Leidse kaas 20+ 3 met een klontje boter, ook Dranken lekker op smaak brengen door 1 beker voile melk 5 (verse) kruiden en specerijen 1 beker haltvolle melk 2 toe te voegen. 1 beker magere melk, karnemelk 0 Een scheutje olie toevoe- Groente gen is gauw te veel. Met 1 portie spinazie la crbme 8 gebruik van een eetlepel weet 1 portie gekookte spinazie of andere groente 0 u precies hoeveel u toevoegt. Vlees 1 portie bereid gehakt half-om-half 26 1 portie bereid rundergehakt 10 1 portie bereid tartaar 6 Vis Op de verpakkingen van veel 1 portie gebakken vis met paneerlaagje 11 artikelen van het AH merk 1 portie gebakken vis zonder paneerlaagje 6 vindt u de voedingswaarde- Bakvetten declaratie. Deze kan behulp- 15 gram boter, margarine 13 zaam zijn om u bewust te 1 eetlepel olie 10 worden van de hoeveelheid Nagerechten vet in uw voeding. Hierop 1 schaaltje voile yoghurt, voile via 5 staat onder andere het totale 1 schaaltje magere yoghurt 0 vetgehalte en het gehalte aan Sauzen verzadigde en onverzadigde 1 eetlepel mayonaise 12 vetten. U hoeft overigens 1 eetlepel ketchup 0 bepaalde produkten voortaan Gebak niet uit uw voeding weg te 1 slagroompunt 29 laten. Het gaat namelijk niet 1 vruchtenvlaaitje 4 om afconderlijke produkten, Tussendoortjes maar om de totale voeding. handje pinda's (2 eetlepels) 22 Het Voorlichtingsbureau voor handje Japanse mix (2 eetlepels) 1 de Voeding (VoVo) maakt 1 kroket 13 onderscheid tussen drie pro- 1 huzarenslaatje 5 duktgroepen: voorkeur, neu traal en uitzondering. Door- (Bron: Nederlandse Voedingsmiddelentabel) deweeks koopt u bijvoorbeeld bruinbrood (voorkeur) of wit- brood (neutraal) en in het weekend een ham-kaas- croissant (uitzondering). Een goed evenwicht is een kwestie van keuzes maken. Wellicht kan de volgende opsomming u hierbij helpen. AllerHande 85

Allerhande | 1993 | | pagina 85