Smacks Quaker Oats Cruesli Tropical Fruit Kellogg's Crunchy nut noten. Produkten die ook in de huidige richtlijnen voor goede voeding veel aandacht krijgen. Aanbevolen wordt im- mers om meer koolhydraten, vezels en dus plantaardige pro dukten te eten en minder vet. Dr. Bircher Benner stelde begin deze eeuw in Zwitser- land voor zijn patienten, ten behoeve van een goede spijs- vertering, de eerste muesli samen uit vezelrijke produk ten: gedroogde, geplette gra- nen, noten en gedroogd fruit. Muesli groeide snel uit tot een echt reformprodukt. Inmid- dels is muesli door het grote publiek geaccepteerd en eten veel mensen muesli bij het ontbijt, gewoon omdat het lekker is. Met name de kro- kante soorten hebben muesli enorm populair gemaakt. Cornflakes werd eind vorige eeuw ontwikkeld door Dr. John Harvey Kellogg in het Batde Creek Sanatorium in de Amerikaanse staat Michigan. Het berust eigenlijk op een toevallige ontdekking. Voor het ontbijt van de patienten werd meestal tarwe gekookt, door walsen gehaald en uitge- rold tot 'deegplakken'. Op een dag stond de gekookte tarwe iets te lang, waardoor de kor- rels uitdroogden. Toen deze alsnog door de walsen gevoerd werden, ontstonden kleine, dunne vlokken die na rooste- ren licht en knapperig smaak- ten. Dit proces bleek ook op mat's van toepassing. Dit was het begin van een geheel nieu- we ontbijttrend in Amerika, die zich over de hele westerse wereld verspreidde. Muesli: mengsel van graanvlokken Muesli bestaat oorspronkelijk uit een mengsel van gedroog de, geplette granen (tarwe, haver), rozijnen en soms ook noten. AH heeft een basis- muesli van alleen granen, waaraan u zelf fruit, rozijnen en noten kunt toevoegen. Muesli en cornflakes hebben een vergelijkbare ontstaansge- schiedenis. Beide produkten zijn ontwikkeld door artsen, die veel waarde hechten aan een vegetarisch dieet met veel groente, fruit, granen en AllerHande 77

Allerhande | 1993 | | pagina 77