Onlangs verschenen Ovenschotels Titel: Ovenschotels Door: Kosmos Uitgeverij: Kosmos Prijs: 16,90 ISBN: 90-215-1945-3 Titel: Bak met plezier, Bak ABC Door: Oetker Uitgeverij: Oetker b.v. Prijs: 19,95 te bestellen via telefoonnummer 08385-52924 ISBN: 90-800018-BB WAT IS VOORGEBAKKEN BROOD PRECIES? Kipfilet fume Kipfilet fum^ is een chique benaming voor gerookte kipfilet. De kipfilet fume van AH is te herkennen aan een zachtbruine kleur. Het roken gebeurt in een rookcabine, waarbij gebruik wordt gemaakt van beukehout uit Noord-Europa. De 'skin-pack'-verpakking (vacuum in plastic getrokken) zorgt ervoor dat het vlees smakelijk, mals en sappig blijft. Kipfilet fume smaakt prima in voorgerechten, als borrelhapje, op toast of bijvoorbeeld bij een oosterse maaltijd. Veel huisvrouwen uit de jaren der- tig, en ook later, kregen baklessen via het boekje van Dr. Oetker. Een tijd geleden werd het miljoenste boek verkocht. De stap-voor-stap uideg in foto's is gebleven. Een ver- andering is de eigentijdse uitvoering: aantrekkelijke foto's, medr en nieu- we recepten en aan de titel is 'Bak ABC' toegevoegd: van A tot Z wordt het bakken beschreven en getoond. De toevoeging 'voor de huisvrouw' is verdwenen en terecht, want bakken doe je met plezier, (huis)vrouw of niet. Een zuurkoolschotel met kwark, ham- souffle met gedroogde pruimen, maar ook een 'gewone' ovenschotei met aardappels, gehakt en prei... In het kookboek 'Ovenschotels' uit de serie Kosmos menu, staan veertig recepten die allemaal in de oven bereid wor- den. De verrassingen zitten vooral in het gebruik van onverwachte ingre- dienten die een bekende smaak net even iets anders maken. Pasta uit de oven? Daar doet u kwark door. Souf fle? Die maakt u nu niet alleen met kaas, maar ook met aardappels, erwt- jes of wortels. 'Ovenschotels' is een afwisselend kookboek vol verrassende recepten die zowel op een doorde- weekse dag als in het weekend op tafel gezet mogen worden. AHerHande 5 waarin vlees meegebakken is (bijvoorbeeld saucijzebrood- jes) kunnen ongeveer 2 weken (buiten de koeling) worden bewaard. Voor gebruik wordt het brood in het midden van een voorverwarmde oven op een voorverwarmde bakplaat 'afgebakken'. Zo heeft u op elk gewenst moment warm, knapperig en vers brood. Van het AH merk zijn er voorge- bakken Franse stokbroden, baguettes, witte en bruine pis- tolets, kaiserbroodjes, room- botercroissants, hamburger- broodjes, partybroodjes, kaas- ui-stokbrood, worstebroodjes, saucijzebroodjes en shoarma- broodjes. Op de verpakking van elke broodsoort staat de baktijd en de oventempera- tuur aangegeven om het brood af te bakken. Voorgebakken brood is een paar minuten korter gebakken dan nodig is om een mooi goudbruin brood te krijgen. Voorgebakken brood blijft in een zuurstofarme verpakking ca. 5 a 6 weken (buiten de koeling) houdbaar. Broodjes

Allerhande | 1993 | | pagina 5