E EN ANDERE Paprika is de eerste hoofdrolspeler in een nieuwe maandelijkse serie bijzondere gerechten met vruchtgroenten. Deze oosters getinte salade geeft u een voorproefje! Voorbereiden: Paprika's schoonmaken, wassen en in dunne reepjes snijden. Prei schoonmaken, in heel dunne ringetjes snijden, wassen en in zeef laten uitlekken. Oester- zwammen schoonvegen met keukenpapier en in reepjes snijden. In grote kom sesam- olie, ketjap, azijn, gember- siroop, wijn en peper mari nade) door elkaar roeren. In droge wok sesamzaadjes in ca. 3 minuten al omscheppend lichtbruin roosteren. Op bord laten afkoelen. In wok olie verhitten. Oesterzwammen al omscheppend op zacht vuur ca. 3 minuten bakken. Papri ka, prei en gemberpoeder toe- voegen en ca. 2 minuten mee- bakken. Met schuimspaan mengsel uit pan nemen en door marinade scheppen. Ca. 6 uur laten marineren, af en toe omscheppen. Bereiden: Groenten met schuimspaan op platte schaal scheppen. Helft van marinade erover schenken. Bestrooien met sesamzaadjes. Serveren met wilde en witte rijst en varkenshaas. Voorbereiden: ca. 15 minuten (en ca. 6 uur wachttijd) Bereiden: ca. 5 minuten Prijsp.p.: ca. f 2,50 Bevat per eenpersoonsportie: 140 Calorieen vet 9 g- eiwit 4 g- koolhydraten 9 g PAPRIKA- PADDESTOELENSALADE (bijgerecht, 4 personen) 1 grote groene paprika (ca. 150 g), 1 grote rode paprika lea. 150 g), 1 dunne prei, U^doosjeoesterzwammen (a 100 g), 2 eetlepels sesamolie (Royal Mail), 4 eetlepels ketjap asin, I eetlepel azijn, 2 eetlepels gembersiroop (Royal Mail), 4 eetlepels droge witte wijn, peper, 2 eetlepels sesamzaadjes (Zonnatura), 2 eetlepels olie, 2 theelepels gemberpoeder, keukenpapier, wok of grote braadpan 8 AllerHande

Allerhande | 1993 | | pagina 8