STEEDS MINDER VERPAKKING BOODSCHAPPENNIEUWS VAN ALBERT HE UN JANUARI 1993 Kunststof statiegeldfles van een liter Kortkokende dessertrijst Vernieuwde kruidenkoeken Dropjes zonder suiker AH verpakt meer en meer eigen merk artikelen in gerecycled mate- riaal en gebruikt minder en/of lichter ver- pakldngsmateriaal. Ondertussen staan er al heel wat 'afgeslankte' produkten in de winkel. We doen hieronder een greep uit de verbeteringen. Aanzienlijke besparingen werden bereikt met de lichtere verpakkingen voor AH Toilet- papier: van 12 rollen a 250 vel in een pak naar 6 rollen a 500 vel in een pak. Dat betekent een besparing van 25% op de consumenten ver- pakking (o.a. 6 kokertjes) en 38% op de trans- portverpakking. AH Thee: het doosje is verkleind met 2 cm en de folie is verdund, maar de inhoud is hetzelf- de gebleven. Een besparing op het karton van 12% en op de folie van 35%. AH Delicata pralines: ook het doosje van de AH Flamand en Wallon pralines werd ver kleind en de pralines zijn nu los in de doosjes verpakt. Ook hier is de inhoud hetzelfde ge bleven. AH artikelen die nu in gerecycled karton Ajgeslankte' verpakkingen helpen beslist rnee aan het verkleinen van de afvalberg. AH Toiletpapier is hier een goed voorbeeld van. worden verpakt zijn onder andere: koeken, pleisters en koffiefilters. Per artikel lijken de verschillen misschien gering, maar als u al die 'afgeslankte' verpak kingen bij elkaar optelt, helpen ze beslist mee aan het verkleinen van de afvalberg. Om een voorbeeld te noemen: met het gebruik van de rollen toiletpapier van 500 vel in plaats van 250 vel bespaart een gezin met twee kinderen jaarlijks zo'n 80 kartonnen kokertjes. Royal Club introduceer- de de een liter hervul- bare kunststof fles. Deze fles weegt slechts 80 gram (een glazen fles weegt ca. 900 gram), is zeer compact van vorm en onbreekbaar. Royal Club heeft in deze nieuwe fles de 'Light' frisdranken: Cassis, Cerise, Citroen, Sinas, Bitter Lemon en Tonic, en de 'Regular' frisdranken: Bitter Lemon, Tonic en Grapefruit. Statiegeld van de fles:/1,00. - In tegenstelling tot paprijst, die een kooktijd van ca. 45 minuten heeft, is Lassie kort kokende dessertrijst in 12 minuten klaar. Met deze nieuwe kortkokende dessert rijst kunt u snel en makkelijk tal van warme en koude desserts maken. Op de verpakking vindt u daarvoor allerlei recepten. Lassie kortkokende Dessertrijst, pak 400 G Wieger Ketellapper heeft z'n kruidenkoe ken een nieuwe verpakking gegevan. Ook de receptuur is vernieuwd. Het Bigarootje heeft nu een frisse fruitige smaak door toevoeging van Italiaanse amarenenfkersen). In het Gembrootje is 25% mil- de Chinese stemgember ver- werkt en in het Notebrootje zitten knapperige noten en geconfijte vruchtjes. Wieger Ketellapper Biga rootje 350 G, Gembrootje 400 G en Notebrootje In januari haalt de bloemen- en plantenafdeling bij AH al een beetje het voorjaar in huis met narcissen en mimosa. De narcissen zijn zogenaamde bladnarcissen, waarvan ook het blad wordt meegeoogst. Bij AH zijn onder andere de volgende soorten verkrijgbaar: Carlton (donkergele cup, lichtgeel bui- tenblad), Harvest (goudgele trompet, goudgeel buitenblad), Fortuna (oranjerode trompet, goudgeel buitenblad), Icefoly (citroengele cup, creme buitenblad) en Golden Yellow (grote, goudgele trompet met goudgeel buitenblad). Van de mimosa is bij AH de Mirandole-varieteit verkrijgbaar. Deze is goed houdbaar op de vaas en bloeit rijkelijk, hoewel de takken in de winkel vaak nog helemaal groen zijn. Thuis zet u de tak in een vaas met heet water en mimosachrysal (zit erbij) en schuift de verpakking weer over de tak. De mimosa krijgt hierdoor als het ware een stoombehandeling en na 24 uur ziet u een prachtige bos felgele bolletjes, die zeker een week staat. Nieuw van het AH merk zijn twee soorten sui- kervrije drop: Zoete katjes en Zoute knoopjes. In plaats van suiker is de zoetstof maltitol- siroop, die gemaakt wordt uit mai's-zetmeel, verwerkt. Door het gebruik van ara- bische gom smaakt de drop ouderwets lekker. AH Zoete katjes of AH Zoute knoopjes, drop BPF5 ZONDER SUIKER, ZAKJE 100 G OnpTmlilmhn AH ACTUEEL 3

Allerhande | 1993 | | pagina 69