H O U D T Stoommandjes stomen Stomen is een heel slanke en ook snelle bereidingswijze voor vis (kabeljauw, zalmmoten), vlees (kipfilet, vleesrolletjes) en voor diverse soorten groenten. U gebruikt er een speciale stoompan voor. Zo'n pan bestaat uit twee delen: een vrij hoge pan waarin u het vocht aan de kook brengt en een stoom- mandje met kleine gaatjes dat precies in de pan past. U legt het vlees of de vis in het stoom- mandje en hangt dit boven het kokende vocht. Natuurlijk sluit u de pan af met de bijbehorende deksel. De stoom van het koken de vocht dringt door de gaatjes van het mandje omhoog en cir- culeert rond het vlees of de vis, dat door de hitte gaar wordt. Bovendien blijft het vlees of de vis door de vochtige omgeving lekker sappig. Als vocht kunt u gewoon water aan de kook brerv gen, maar een geurige bouillon geeft het vlees of de vis een meer subtiele smaak. Bovendien kunt u van dit geurige vocht na het stomen een begeleidende saus maken. GESTOOMDE VISFILET MET RAUWE HAM (hoofdgerecht, 2 personen) 1 gele paprika, 1 dunne prei, 2 sinaasappels, 2 eetlepels mangochutney, 2 theelepels kerriepoeder, 2 pakjes kabeljauwfilet (a 100 g, diepvries), 4 plakjes rauwe ham, VS visbouillontablet, 2 eetlepels zure room, lyfr theelepel maizena, zout, peper, staafmixer (of keukenmachine), stoompan of stoommandje, aluminiumfolie Voorbereiden: ca. 15 minuten Bereiden: ca. 20 minuten Prijsp.p.: ca. f 4,75 Bevat per eenpersoonsportie: 270 Calorie'en vet 10 g- eiwit 24 g- koolhydragen 22 g 52 AllerHande Voorbereiden: Paprika schoonmaken, wassen en in kleine blokjes snijden. Prei schoonmaken, in dunne ringetjes snijden, in vergiet onder koud stro- mend water afspoelen en laten uitlekken. 1 Sinaas- appel goed wassen en halveren. Van 1 helft mooi plakje afsnij- den. Plakje in vieren snijden. Rest van sinaasappel en andere sinaasappel uitpersen. Bereiden: Twee borden voorverwarmen. In stoom pan doen: 1 dl water, rest van sinaasappelsap, papri ka, rest van mangochutney en bouillontablet erbo- ven verkruimelen. Aan de kook brengen. Stoom mandje boven kokende vocht hangen en deksel op pan zetten. Kabeljauwpakketjes in ca. 10 minuten gaar stomen. Voor grovere ingredienten. Ca. 795 Voorlage pannen. Ca. 1795 Bamboe stoommandjes. Vanaf 5,90 In diverse maten. Vanaf 13,95 Past zich aan aan de grootte van de pan. Ca. /8,00

Allerhande | 1993 | | pagina 52