I Tip: De lasagne is heel goed in de magnetron te bereiden. Elk bord met 2 porties lasagne afgedekt in ca. 1V2 minuut op vol vermogen (700 Watt) warm laten worden. H E T ALLERHANDE- M E N U VAN pan ruim water met 1 theele- pel zout aan de kook brengen. Hierin 6 koolbladeren ca. 2 minuten laten koken tot ze soepel zijn. Bladeren in vergiet onder koud stromend water afspoelen en goed laten uitlek- ken. Rest van koolbladeren op dezelfde manier koken. Kool bladeren op aanrecht uitsprei- den. Dikke nerf er wigvormig uitsnijden. Uit elk koolblad met behulp van schoteltje rond plakje uitsnijden. Plakjes bestrooien met zout en peper. Op twee platte borden elk 2 koolplakjes leggen. Helft van kipreepjes dakpansgewijs erover verdelen. Op elk belegd plakje V4 eetlepel olie schen- ken. Kipreepjes weer afdekken met koolplakjes. Hierover rest van kipreepjes verdelen. Rest van olie erover schenken. Afdekken met rest van kool plakjes. Kool-kiplasagne goed aandrukken. Tot gebruik afge- dekt in koelkast zetten. Bereiden: Vier borden voor- verwarmen. In twee grote pannen omgekeerd kommetje zetten. Pannen vullen met laagje water tot ca. 1 cm onder bovenkant van kom- metje. Water aan de kook brengen. Borden met lasagne op kommetje zetten en ca. 5 minuten afgedekt stomen. Intussen tomatencoulis opnieuw verwarmen. Lasagne op midden van verwarmde borden zetten. Tomatencoulis op lasagne scheppen. Voorbereiden: ca. 45 minuten Bereiden: ca. 10 minuten Prijsp.p.: ca. f 2,75 Bevat per eenpersoonsportie: 210 Calorieen vet 13g- eiwit 19g- koolhydraten 6 g LASAGNE VAN GROENE K00L MET GEROOKTE KIP EN TOMATENCOULIS (voorgerecht, 4 personen) 2 vleestomaten, 1 kleine ui, 4 eetlepels (olijflolie, 1 klein teentje knoflook, '/2 eetlepel pesto (Grand'ltalia), zout, peper, 1 theelepel citroensap, 2 gerookte kipfilets (stukjes a 120 g, koelvitrine), 1 groene kool, schoteltje met doorsnede van ca. 10 cm john halvemaan Voorbereiden: In pan ruim water aan de kook brengen. Tomaten inkruisen, enkele seconden onderdompelen in kokend water, onder koud stromend water afspoelen en ontvellen. Tomaten halveren, pitjes verwijderen en vrucht- vlees in kleine blokjes snijden. Ui pellen en fijnsnipperen. In koekepan 2 eedepels olie ver- hitten. Ui ca. 2 minuten frui- ten. Knoflook pellen en erbo- ven uitpersen. Tomaatblokjes en pesto erdoor roeren. Toma tencoulis op smaak brengen met zout, peper en citroensap. Laten afkoelen. Kipfilet schuin op draad in dunne reepjes snijden. Van kool 12 bladeren afhalen (rest wordt niet gebruikt). In grote 28 AllerHande

Allerhande | 1993 | | pagina 28