MET De AH-slager neemt u anno 1993 veel werk uit handen. Het vlug-klaar-assortment biedt zoveel keus, dat u met koken net zo snel klaar kunt zijn als u zelf wilt. Nu in bijna alle AH-winkels: 'Vlees a la minute' AH-slager neemt voorbereidingen over Trendy produkten wisselen regelmatig Vlug-klaar-vlees is niet vetter Vlug-ldaar-vlees is een ruim begrip. Het omvat alle vlees- soorten die u in vijf tot den minuten kunt bakken. Malse vlees- en gevogeltesoorten zoals schnitzel, kipfllet, kal- koen en gehakt hebben gewoon niet veel djd nodig. Deze soorten zijn vaak uit- gangspunt voor de gekruide en gepaneerde vieesproduk- ten. Maar ook iuxere soorten zoals biefstuk, varkensoesters, lamskoteletjes en eendeborst- filet zijn in feite vlug-klaar- vlees. De AH-slager heeft een nieuw assortment vlug-klaar-vlees ontwikkeld. Dat is Vlees k la minute' met vier soorten super-snel-klaar-vlees: haas- karbonades, varkensfiletlapjes, entrecote en rosbieflapjes. De AH-slager heeft deze magere en malse vleessoorten, die nor- maal toch wel iets langer nodig hebben, in dunne lapjes gesneden. Zo dun, dat ze alleen even dichtgeschroeid hoeven te worden in de koekepan. 'Vlees a la minute' heeft niet meer dan een halve tot een minuut nodig. U kunt deze vleessoorten ook met een beetje olie bestrijken en in een tot anderhalve minuut goud- bruin roosteren onder een hete grill. U vindt dit 'vlees a la minute' in de koelvitrine van het verpakte vlees. In een pakje zitten twee haaskarbo- nades die samen 125 gram wegen. De andere soorten zijn per vier lapjes van ca. 50 gram per stuk verpakt. Het voordeel van kant-en- klaar gekruid, gemarineerd of gepaneerd vlees is dat deze tijdrovende voorbereidingen u uit handen genomen zijn. Want u weet zelf dat u met het aanmaken van gehakt, het marineren van kippepootjes of het paneren van schnitzels wel even bezig bent. En daar is op een drukke dag in veel huis- houdens geen tijd voor. Uw AH-slager heeft deze taak van u overgenomen. En hij doet dit kruiden, marineren en paneren weliswaar in het groot, maar als het erop aan komt niet anders dan bij u thuis. Het assortiment vlug-klaar- vlees wisselt sterk. 'Trendy' produkten zoals een gyrosbur- ger en een cajunburger maken na verloop van tijd weer plaats voor nieuwe trends. Maar er zijn ook veel toppers die blij- ven. Wat dacht u van de sla- vink, hamburger, cordon bleu en het shoarmavlees? Het assortiment wisselt ook per seizoen. In de zomer zijn er barbecueprodukten, in de winter meer winterse vlees soorten zoals goulashburger, fondue- en gourmetschotels. Er wordt wel gezegd dat vlug- klaar-vlees erg vet is. Dat is een misverstand. Natuurlijk omvat het assortiment, net als bij het gewone vlees, ook wat vettere vleessoorten. Maar gekruide produkten, gemaakt van gehakt, bevatten niet meer vet dan ongekruid gehakt. En kant-en-klaar gepaneerd vlees levert meer Calorieen dan ongepaneerd vlees, maar niet meer Calorieen dan vlees dat u thuis zelf paneert. 22 AllerHande

Allerhande | 1993 | | pagina 22