WUNW 2 theelepels seasoned pepper (McCormick), sinaasappelschil in water leggen. In steelpan V2 dl sinaasappelsap (rest wordt niet gebruikt), marmelade, azijn, mos- terd en bouillonpoeder door elkaar kloppen. Mengsel aan de kook brengen. In kopje aard- appelmeel met 1 eetlepel koud water glad roeren. A1 roerend aan sinaasap- pelmengsel toevoegen en blijven roeren tot het een licht gebonden dres sing is. Tot gebruik afge- dekt in koelkast zetten. Bereiden: Vlees bestrooi- en met seasoned pepper. In koekepan boter ver- hitten. Vlees in ca. 5 minuten rose bakken, halverwege keren. Intus- sen in steelpan al klop- pend dressing opnieuw verwarmen. Uiringetjes erdoor roeren. Vlees bestrooien met zout en op twee borden leggen. Dressing erover schen- ken. Garneren met sinaasappelschil en 'bosui-bloemen'. Serve- ren met salade van waterkers, peultjes en gebakken mini-krieltjes. Voorbereiden: ca. 15 minuten Bereiden: ca. 10 minuten Prijsp.p.: ca. f 10,50 Bevat per eenpersoonsportie: 350 Calorie'en vet 17 g- eiwit 35 g- koolhydraten 14 g U kunt ossehaas bestellen via de AH-Vleesbestelservice. In plaats van ossehaas kunt u 00k twee Greenfields biefstukjes nemen. Een voile, kruidige wijn is een ideale begeleider van dit malse rode vlees met de sinaasappeldressing. Kies bijvoorbeeld de Chateauneuf-du-Pape. Voor dressing sinaasappelsap met marmelade, azijn, mosterd en bouillonpoeder in glazen litermaat met elkaar vermengen en in ca. 1 minuut op vol vermogen (700 Watt) aan de kook brengen. Het aangelengde aardappelmeel erdoor roeren. Saus zal direct binden. Vegetarische vervanging Als u de dressing maakt met kruidenbouillonpoeder is het een prima begeleider van bijvoorbeeld een Tivall produkt. Diabetes dieet Dit recept is zonder aanpassingen geschikt voor diabetes dieet. Natriumbeperkt dieet Bij gebruik van ongezouten mosterd, ongezouten bouillonpoeder (Knorr), ongezouten boter of margarine en het achterwege laten van zout is dit recept geschikt voor natriumbeperkt dieet. AllerHande 45 TOURNEDOS VAN OSSEHAAS MET SINAASAPPELDRESSING (hoofdgerecht, 2 personen) 1 sinaasappel, 1 bosuitje, 11/2 eetlepel sinaasappelmarmelade, 2 eetlepels (rode wijnlazijn, 2 theelepels Provencaalse mosterd (Maille), 1 theelepel bouillonpoeder, 2 theelepels aardappelmeel, 2 stukjes ossehaas (a 150 g)*, 25 g boter of margarine, (citroentrekker) Voorbereiden: (Kan een dag van tevoren.) Sinaas appel heel goed schoon- boenen onder koud stro- mend water. Met citroentrekker (of scherp mes) 2 smalle repen schil van sinaasappel snijden en in kommetje met koud water leggen. Sinaasappel uitpersen. Bosuitje schoonmaken en bovenste (donker- groene) helft in hele smalle ringetjes snijden. Onderste helft van bos uitje in lengte halveren. Helften tot halverwege het knolletje in dunne repen snijden en bij 2. Onderste helft van bosui insnljden tot knolletje. 1. Bovenste gedeelte bosui in smalle ringetjes snijden.

Allerhande | 1992 | | pagina 45